1. Dzisiaj po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  - w środę, św. Aniołów Stróżów- w I czwartek miesiąca zachęcamy do modlitwy o nowe powołania
  - w piątek, św. Franciszka z Asyżu. I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1630 w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Piątek, to także dzień imienin papieża Franciszka, pamiętajmy w modlitwie.
  - w sobotę, św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Godzinki. Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo pierwszo-sobotnie w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU.
 3. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwo październikowe w dni powszednie o 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 1700. Pragniemy nadmienić, że nie tylko w miesiącu październiku, ale każdego dnia roku odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu warunków zwykłych: a) pobożnie odmówi różaniec (jedną część) w kościele albo w kaplicy, bądź w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w stowarzyszeniu wiernych i w ogóle, kiedy gromadzi się wiele osób w jakimś szlachetnym celu; b) będzie się pobożnie włączał w recytację tej modlitwy, gdy będzie odmawiana przez Ojca Świętego i transmitowana za pomocą telewizji lub radia.
 4. Wymiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień w niedzielę 06.10.2018r. o godzinie 16.30. W poniedziałek 7 października 19.00 spotkanie Zelatorów na sprawozdaniu rocznym w kaplicy Domu Parafialnego.
 5. W przyszłą niedzielę w czasie mszy o godzinie 11.00 będzie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej, a po mszy spotkanie z rodzicami.
 6. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowanie odbędzie się w najbliższą środę 2 października o godz. 20.00. w Sali św. Cecylii.
 7. W poniedziałek 30 września, w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" o godz. 1900 na wykład na temat: „Polityka historyczna państwa polskiego”, który wygłosi minister Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa Narodowego RP.
 8. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400.
 9. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Dzisiaj po mszy o godz. 11.00. można odebrać w zakrystii płyty ze zdjęciami z wakacyjnego wyjazdu duszpasterstwa „Dzieci Bożych”. Także jednocześnie można uzyskać wstępne informacje i zapisać się na wyjazd w przyszłym roku do Kazimierza Dolnego w terminie 19 – 27.07.2020 r. Koszt 950 zł. W programie Zamość, Sandomierz, Kraków, aquapark, Magiczne Ogrody oraz Góry Świętokrzyskie.
 11. W tym tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin:
  + Józef Podobiński, lat 81

  Wieczny odpoczynek...

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry