1. Dzisiaj po południu o godz. 1630 odbędzie się wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, a w poniedziałek, 7 października, o godz. 1900  spotkanie Zelatorów na sprawozdaniu rocznym w kaplicy Domu Parafialnego.
 2. Dziś podczas Mszy św. o g. 930 i 1100  świadectwem  swojej wiary podzielą się Stypendyści  Papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Maszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na tę Fundację. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 3. Podczas Mszy św. o godzinie 1100 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:- w poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,- we wtorek, uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła, poświęcenie naszej świątyni miało to miejsce 85. lat temu, zapraszamy na Msze św. o godz. 700, 800 i 1800.- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Godzinki.
 5. Serdecznie zapraszamy parafian na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 830 i 1830. Natomiast dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 1700. Pragniemy nadmienić, że nie tylko w miesiącu październiku, ale każdego dnia roku odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu warunków zwykłych:
  a) pobożnie odmówi różaniec (jedną część) w kościele albo w kaplicy, bądź w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w stowarzyszeniu wiernych i w ogóle, kiedy gromadzi się wiele osób w jakimś szlachetnym celu;
  b) będzie się pobożnie włączał w recytację tej modlitwy, gdy będzie odmawiana przez Ojca Świętego i transmitowana za pomocą telewizji lub radia.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem PZ Caritas przeprowadzi  zbiórkę do puszek na pomoc osobom starszym w naszej parafii. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 7. Wszystkich członków parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej, zapraszamy na zebranie, we wtorek, 15 października, o godz. 1900 do Klubu Fides.
 8. Za tydzień harcerze drużyny ZHR, działający przy naszej parafii, po Mszach św. w czasie ogłoszeń opowiedzą o swojej działalności i zaproszą chętnych chłopców, w wieku od 10-14 lat, na spotkanie w Klubie Fides.
 9. Apostolat Maryjny zaprasza dzisiaj na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć różańce, Pismo Święte, książki religijne oraz dewocjonalia.
 11. Schola Emmanuel i LSO zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny w góry, w terminie od 26 czerwca do 5 lipca 2020 r., do Zawoi. W programie ponadto: Częstochowa, Wieliczka, Pieniny, Słowacja. Koszt 950 zł. Zapisy wu ks. Wojciecha i P. Izy.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  + Barbara Skowronek, lat 75,
  + Adam Langowski, lat 67,
  + Jan Rydzeński, lat 67.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry