1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie. Chodźmy! Po południu o godz. 1700 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji Stypendystów oraz wspierających Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast o godz. 2000 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą św., a następnie wyruszy wokół kościoła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej.
 2. Dzisiaj harcerze działający przy naszej parafii, z Gdańskiej Drużyny Harcerzy, po Mszach świętych będą przedstawiali, podczas ogłoszeń parafialnych, swoją drużynę oraz zachęcali chłopców w wieku 10-14 lat do dołączenia w ich szeregi. Po Mszach św. będzie możliwość porozmawiania i poznania szczegółów. Zachęcamy serdecznie.
 3. Dziś przed kościołem PZ Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na pomoc osobom starszym
  w naszej parafii. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 5. - w poniedziałek, wspomnienie św. Marii M Alacoque, dziewicy oraz Dzień Edukacji Narodowej,
  w naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i katechetach,
  - we wtorek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kła oraz Dzień Dziecka Utraconego,
  - w środę, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocz. wyboru Jana Pawła II,
  - w czwartek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  - w piątek,  święto św. Łukasza, Ewangelisty oraz Dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia, a dzień swoich imienin przeżywa ks. Łukasz Grelewicz,
  - w sobotę, wspomnienie bł. Jerzego  Popiełuszki, prezbitera i męczennika,Serdecznie zapraszamy parafian na nabożeństwa różańcowe w niedziele o g. 1700, dni powszednie o 830 i 1830. Natomiast dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 1700.
 1. W poniedziałek, 14 października, zapraszamy o godz. 1900 do Klubu Fides na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej. W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego będzie można obejrzeć film „Misja” , o misjach jezuickich w Ameryce Południowej w XVII wieku.
 2. Wszystkich członków parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej, zapraszamy na zebranie, we wtorek, 15 października, o godz. 1900 do Klubu Fides.
 3. W przyszłą niedzielę, zgodnie z uchwałą KEP, odbywa się doroczne badanie praktyk religijnych czyli uczestniczących we Mszach św. i przestępujących do Komunii św.
 4. Schola Emmanuel zaprasza dzieci w sobotę, 19 października na wspólne  wyjście do Jumpcity. Koszt 25 zł. Zgody i informacje są  dostępne w zakrystii, należy je zwrócić najpóźniej do środy 16.10. wraz z podana kwotą. Liczba miejsc ograniczona.
 5. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwającą termoizolację kościoła i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 6. Schola Emmanuel zaprasza na ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 7. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć różańce, Pismo Święte oraz dewocjonalia.
 8. Ostatnio odeszli do wieczności:
  + Jan Szatkowski, lat 84,
  + Marian Rudoman, lat 63,
  + Bogumiła Adamska, lat 90. 
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry