1. W dzisiejszą niedzielę  rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i za misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o Dobrej Nowinie, o Jezusie - Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 2. Dzisiaj, zgodnie z uchwałą KEP, odbywa się doroczne badanie praktyk religijnych czyli uczestniczących we Mszach św. i przestępujących do Komunii św.
 3. Dziś dzień swoich imienin przeżywa s. Jankanta Kaperczak, Pallotynka. Pamiętajmy o Solenizantce w naszych modlitwach.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża oraz Dzień Praw Rodziny.
  - w czwartek, wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa, a Ks. Bp Zbigniew Zieliński obchodzi 4. rocz. święceń biskupich, o naszym Pasterzu pamiętajmy w modlitwach,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”,
 5. Mija druga dekada października. Serdecznie zapraszamy parafian na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 1700, dni powszednie o godz. 830 i 1830. Natomiast dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1700.
 6. W nocy z sobotę na niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Przestawiamy zegary z 300 na godz. 2oo. Śpimy o godzinę dłużej. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego o godz. 1700. Zapraszamy wspólnotę parafialną.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. swoim świadectwem misjonarki podzieli się Maria Michalska, Pallotynka, która wiele lat pracowała w Afryce.
 8. Domowy Kościół Archidiecezji Gdańskiej, w dwa lata po narodowej modlitwie różańcowej, zaprasza do udziału w inicjatywie „Morze Modlitwy”. Każdy, kto chce się zaangażować zaproszony jest do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca w intencji naszego miasta, zakończenie nastąpi 07. grudnia 2019 r.
 9. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwającą termoizolację kościoła i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 10. Duszpasterstwo Dzieci zaprasza na ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć różańce, Pismo Święte oraz dewocjonalia.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  + Genowefa Błaszczak, lat 86,
  + Tomasz Malinowski, lat 43,
  + Małgorzata Wilkin, lat 66. 
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry