1. W dzisiejszą niedzielę  podczas Mszy św. swoim świadectwem misjonarki podzieli się Siostra Maria Michalska, Pallotynka, która wiele lat pracowała w Afryce. Po Mszach Siostra będzie zbierać ofiary na działalność misyjną sióstr Pallotynek w Afryce. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 2. Dziś po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego o godz. 1700. W tygodniu różaniec o 830 i 1830, a dla dzieci i młodzieży o 1700.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  - w piątek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu  tylko  w kościele o godz.  630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800 . Okazja do spowiedzi św., z racji I Piątku Miesiąca, podczas każdej Mszy św. Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę i wstawiennictwo u Pana Boga. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  - w sobotę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na Msze św. 700, 800, 900  i 1800 (w kościele) w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
 1. W I Sobotę Miesiąca, przed południem, kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. Natomiast o godz. 1100 do kaplicy w Domu Parafialnym Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na nabożeństwo pierwszosobotnie.
 2. W ur. Wszystkich Świętych na cmentarzu Srebrzysko nabożeństwo z procesją za zmarłych rozpocznie się o godz. 1500, następnie przy Krzyżu będzie odprawiona Msza św. Na Cmentarzu na Zaspie Modlitwa za zmarłych rozpocznie się różańcem o godz. 1430. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 1800 za zmarłych i pomordowanych członków Polonii Gdańskiej, a o godz. 1915  zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu Zaspa, w intencji pomordowanych Rodaków i zmarłych parafian. Spotykamy się przy grobie Bł. ks. Br. Komorowskiego.
 3. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, częściowy w inne dni; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą i pomodlą się według intencji Ojca Świętego.
 4. W poniedziałek, 28. października, zapraszamy po wieczornym Różańcu do Klubu Parafialnego "Fides" na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej w ramach którego dr Daniel Gucewicz z Gdańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej wygłosi wykład o budownictwie sakralnym w powojennym Gdańsku.
 5. Od najbliższego poniedziałku 28. października, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, w Klubie Parafialnym "Fides" w godzinach 1700 - 1900 będą dyżurować radni, członkowie Akcji Katolickiej z Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny i Rady Miasta Gdańska.
 6. Braci z K.S. M. „Semper Fidelis” zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 1900 do Klubu Fides.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na dalsze prace remontowe w parafii. Za założone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 8. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwającą termoizolację kościoła i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 9. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę i herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, a dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć różańce, Pismo Święte oraz dewocjonalia.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry