1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800.  Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę i wstawiennictwo u Boga. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. W ur. Wszystkich Świętych na cmentarzu Srebrzysko nabożeństwo z procesją za zmarłych rozpocznie się o godz. 1500, następnie przy Krzyżu będzie odprawiona Msza św. Na Cmentarzu na Zaspie modlitwa za zmarłych rozpocznie się różańcem o godz. 1430. Następnie procesja po cmentarzu, kazanie i błogosławieństwo zakończy modlitwę.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 1800, za zmarłych i pomordowanych członków Polonii Gdańskiej, godz. 1915 , zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu Zaspa, w intencji pomordowanych Rodaków i zmarłych parafian. Spotykamy się przy grobie  bł. ks. Bronisława Komorowskiego.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  - w sobotę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na Msze św. 700, 800, 900  i 1800 (w kościele) w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Natomiast o godz. 1700 zapraszamy na Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 1. W I Sobotę Miesiąca, przed południem, kapłani  odwiedzą z sakramentami świętymi chorych. Natomiast o godz. 1100 do kaplicy w Domu Parafialnym Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na nabożeństwo pierwszosobotnie.
 2. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, częściowy w inne dni; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą, pomodlą się według intencji Ojca Świętego i wyrzekną się przywiązania do grzechu.
 3. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Wypominki od 3 listopada codziennie o godz. 1730 . Złożone przy tej złożone ofiary przeznaczone będą na trwające ocieplanie plebanii. „Bóg zapłać”.
 4. W niedzielę 3 listopada, na Sumie, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 5. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 3 listopada o godz. 1700, natomiast o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 6. W dzisiejszą uroczystość kiosk oraz kawiarenka parafialna w Klubie Fides nie będą czynne.
 7. W poniedziałek, 4 listopada o godz. 1800 , w kościele garnizonowym na ul. Matejki zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych kapłanów, duszpasterzy z Dekanatu Gdańsk Wrzeszcz. Serdecznie zapraszamy parafian.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry