1. W dzisiejszą niedzielę  wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się o godz. 1700, natomiast o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 2. Dziś zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe w parafii, dalszy ciąg termoizolacji kościoła i plebanii. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 3. Dzisiaj na Sumie zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. Za złożone przy tej okazji ofiary składamy: "Bóg zapłać".
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie,
  - w sobotę, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, częściowy w inne dni; gdy odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą i pomodlą się według intencji Ojca Świętego.
 6. Na Wypominki zapraszamy przez cały tydzień o godz. 1730 . Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 7. W poniedziałek, 4 listopada o godz. 1800 , w kościele garnizonowym na ul. Matejki zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych kapłanów, duszpasterzy z Dekanatu Gdańsk Wrzeszcz. Serdecznie zapraszamy parafian.
 8. Duszpasterstwo „Moria” zaprasza w najbliższy piątek na 1930 do Matemblewa. Pragniemy wraz ze wspólnotą „Kobieta jest BOSKA” modlić się o dar poczęcia dla małżeństw starających się o potomstwo.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Przemilczane cierpienie - Sudan Południowy”.
 10. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy rok duszpasterski poświęcony tajemnicy Eucharystii. Duszpasterstwo Młodzieży "Ogień Miłosierdzia", pragnie zaprosić na katechezy o Eucharystii z modlitwą uwielbienia w każdy ostatni wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej w kościele. Pierwsze spotkanie 26 listopada 2019.
 11. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, z programem rekolekcji adwentowych i kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry