1. Wiara, siła, moc - to wszystko pochodzi od Boga. Jeśli prosimy - otrzymujemy. Natomiast modlitwa dziękczynna, otwiera serce na jeszcze większe łaski i „kosztujemy” z owoców Męki Syna Bożego.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Przemilczane cierpienie - Sudan Południowy”. Po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
  - we wtorek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  - w środę, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  - w sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.  Po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 1. Jutro, w narodowe święto Odzyskania Niepodległości, zapraszamy do wspólnej modlitwy za umiłowaną Rzeczpospolitą w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. o godz. 900 sprawowana będzie w intencji Ojczyzny.
 2. Poświęcone opłatki wigilijne, które można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. Za złożone ofiary składamy: "Bóg zapłać".
 3. Na Wypominki zapraszamy przez cały tydzień o godz. 1730 . Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 5. Parafia nasza poszukuje pana, który by podjął funkcję kościelnego, tydzień na tydzień. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.
 6. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy rok duszpasterski poświęcony tajemnicy Eucharystii. Duszpasterstwo Młodzieży "Ogień Miłosierdzia", pragnie zaprosić na katechezy o Eucharystii z modlitwą uwielbienia w każdy ostatni wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej w kościele. Pierwsze spotkanie - 26 listopada 2019 r.
 7. Biuletyn z ogłoszeniami parafialnymi wyłożony jest pod obrazem „Jezu Ufam Tobie”.
 8. Schola Emmanuel zaprasza na ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od 900-1400.
 9. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, z programem rekolekcji adwentowych i kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Teresa Jasielonis, lat 93,
  † Jan Gardziel, lat 94,
  † Tadeusz Gawrecki, lat 77.

    Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry