1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie (Ps 9, 19) Orędzie Papieża Franciszka znajdziemy na stronie internetowej parafii.
 2. Dziś żegnamy ks. Wiesława Stolca, który dekretem Metropolity Gdańskiego, Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, zostaje zwolniony z obowiązków pomocy duszpasterskiej w naszej parafii i zamieszka przy Kurii Metropolitalnej w Gdańsku Oliwie. Dziękując za posługę, życzymy ks. Wiesławowi, rychłego powrotu do pełni sił i zdrowia. „Bóg zapłać!”
 3. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona będzie na Gdańskie Seminarium Duchowne. Witamy ks. Dawida Szabowskiego, Dyrektora Ekonomicznego naszego Seminarium. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
  - w środę, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  - w czwartek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
  - w piątek, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o śpiew liturgiczny w naszej parafii.
 5. Od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy na XXIII edycję dorocznych "Wieczorów Refleksji Religijnej i Społecznej". Spotkania odbywać się będą codziennie o godz. 1900 w Klubie Parafialnym "FIDES". Cykl spotkań tematycznych poprzedzi poniedziałkowy, tradycyjny "Wieczór Wileński". We wtorek po raz trzeci odbędzie się "Wieczór Młodych" z tematem: Młodzi - Wiara-Kościół. Wieczór poprowadzi Ks. Łukasz Grelewicz z Duszpasterstwem Młodzieży naszej Parafii. W środę refleksja red. Aliny Strzałkowskiej o wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich ze wskazaniem na cnotę czystości. W czwartek wykład ks. prałata dr. Mirosława Parackiego o darach i owocach Ducha Świętego.
 6. W piątek na zakończenie całego cyklu Wieczorów kustosz Muzeum Stutthof p. Elżbieta Grot opowie o ostatnich chwilach Błogosławionych Kapłanów Gdańskich: ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Franciszka Rogaczewskiego i ks. Mariana Góreckiego. Program tegorocznych "Wieczorów" jest dostępny w gablotach przykościelnych i w Klubie Parafialnym "Fides oraz został wyłożony na ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
 7. Na Wypominki zapraszamy przez cały tydzień o godz. 1730 . Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 8. Poświęcone opłatki wigilijne, które można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. Za złożone ofiary składamy: "Bóg zapłać".
 9. Poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100.
 10. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy rok duszpasterski poświęcony tajemnicy Eucharystii. Duszpasterstwo Młodzieży "Ogień Miłosierdzia", pragnie zaprosić na katechezy o Eucharystii z modlitwą uwielbienia w każdy ostatni wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej w kościele. Pierwsze spotkanie - 26 listopada 2019r.
 11. Parafia nasza poszukuje pana, który by podjął funkcję kościelnego, tydzień na tydzień. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.
 12. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, z programem rekolekcji adwentowych i kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Iwona Kaczorowska, lat 56,
  † Kazimierz Dietrich, lat 63.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry