1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego Królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 1230
 3. Dziś po Sumie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wypominków o godz. 1730.
 4. W związku z odejściem ks. Wiesława z naszej parafii wprowadzamy pewne zmiany w posłudze kapłanów. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W DNI POWSZEDNIE BĘDZIE 15 MINUT PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ a nie na początku mszy, jak to było do tej pory.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w sobotę, święto św. Andrzeja, Apostoła, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Msze św. za śp. Ks. Proboszcza Andrzeja Rurarza zostaną odprawione o godz. 800  i 18.00.
 6. W najbliższy poniedziałek 25 listopada zapraszamy na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej w Klubie Parafialnym "Fides" o godz. 19 00 w ramach którego będzie można obejrzeć film o arcybiskupie Antonim Baraniaku pt. "Zapomniane męczeństwo".
 7. Duszpasterstwo Młodzieży "Ogień Miłosierdzia", pragnie zaprosić na katechezy o Eucharystii z modlitwą uwielbienia w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele. Natomiast na spotkanie S.M. "Semper Fidelis" zapraszamy także we wtorek o godz. 1900 do Klubu Fides.
 8. W środę 27 listopada o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego. zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides". Po Mszy św. o godz. 1800, w 189. Rocznicę Objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure, będą rozdawane Cudowne Medaliki.
 9. W przyszłą niedzielę 1 grudnia, harcerze działający przy naszej parafii będą kwestować na dofinansowanie wyjazdu na zimowisko na Mazurach dla swojej drużyny. Będzie można zakupić u nich słodkości i w ten sposób dopomóc, żeby bez problemu mogli wyjechać na 5-dniowy wyjazd.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 17 00 Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na wymianę tajemnic.
 11. Informujemy już dzisiaj, że Wigilia dla osób starszych i samotnych organizowana przez PZ Caritas odbędzie się 14 grudnia od godz. 1500 w Sali św. Cecylii Domu Parafialnego.
 12. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym. Bóg zapłać!
 13. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, z programem rekolekcji adwentowych i kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 15. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Marian Weder 79,
  † Monika Hinc l.41,
  † Zbigniew Skwierniewski  l . 68,
  † Marianna Sakowicz,  l. 84 , z 5 Róży N.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry