1. Dzisiejsza, I Niedziela Adwentu, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny oraz okres przygotowania do Bożego Narodzenia. W nowym roku kościelnym i duszpasterskim myślą przewodnią posługi są słowa hasła: „Eucharystia - Wielka Tajemnica Wiary”. W dzisiejszą niedzielę Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic zapraszamy o godz. 1700. Dzisiaj też oficjalnie witamy nowego organistę, Błażeja Ciombor, któremu życzymy wielu łask i sił.
 2. Dziś, harcerze działający przy naszej parafii, będą kwestować na dofinansowanie wyjazdu na zimowisko na Mazurach dla swojej drużyny. Będzie można zakupić u nich słodkości i w ten sposób dopomóc, żeby bez problemu mogli wyjechać na 5-dniowy wyjazd.
 3. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Od I Niedzieli Adwentu można u wolontariuszy z Caritasu nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Może je także nabywać w biurze parafialnym.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,- w czwartek, I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach.
  - w piątek, wspomnienie św. Mikołaja biskupa, po Roratach o g. 1700 spotkanie św. Mikołajem z dziećmi. W I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty: o godz. 700, 800 i od 1630 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży.
  - w sobotę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dra Kościoła oraz I Sobota Miesiąca. (o godz. 1100 w kaplicy - RSMU)
  - w przyszłą niedzielę, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P., w naszym kościele od godz. 1200Godzina Łaski”. Po Mszy św. o g. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a następnie o g. 1230  rozpocznie się Suma parafialna. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.
 5. W związku ze zmniejszeniem stanu kapłanów w parafii wprowadzamy pewne zmiany w posłudze duszpasterskiej. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W DNI POWSZEDNIE BĘDZIE 15 MINUT PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ, a nie na początku Mszy św., jak to było do tej pory.
 6. Członków Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na zebranie w środę o godz. 1900 do Domu Parafialnego. Od tej niedzieli jest wystawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich.
 7. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je przynieść do zakrystii do 17 grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy. Informujemy już dzisiaj, że Wigilia dla osób starszych i samotnych organizowana przez PZ Caritas odbędzie się, w sobotę, 14 grudnia od godz. 1500 w Sali św. Cecylii Domu Parafialnego.
 8. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym.
 9. Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 15 grudnia w III Niedzielę Adwentu. Głosić je będzie, znany nam, Ks. Marian Kożyczkowski. Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
 10. W przyszłą niedzielę 8 grudnia Schola Emmanuel będzie sprzedawała gipsowe szopki i sianko na wigilijny stół. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd scholii. Za tydzień zbiórka na tacę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać!”
 11. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną - grudniową „Skałkę”, znajdziemy tam program wizyty duszpasterskiej - kolędy, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” „Małego Gościa Niedzielnego”. Są też do nabycia kalendarze papieskie na rok 2020 oraz lampiony adwentowe.
 13. Od 2 grudnia w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na drugi kwartał 2020 r.
 14. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † ks. dr Kanonik Wiesław Stolc, lat 55, pogrzeb odbędzie się, w czwartek, 5 grudnia br. o g. 1100  w Trąbkach Wielkich.  Przy ołtarzu znajduje się koszyk, gdzie można złożyć ofiarę na wieniec od wspólnoty parafialnej oraz  na Msze św. w Jego intencji, które będą odprawiane w naszym kościele.  „Bóg zapłać!”
  Wieczny odpoczynek…
  W związku z pogrzebem w czwartek biuro parafialne będzie nieczynne. Osoby chętne na wyjazd autokarem na pogrzeb, proszone są, aby zapisały się w niedzielę w zakrystii.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry