1. W dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, przeżywamy uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszym kościele od godz. 1200Godzina Łaski”. Po Mszy św. o g. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a następnie o godz. 1230 rozpocznie się Suma parafialna. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Przy wyjściu odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za dar serca: „Bóg zapłać!”
 2. Dziś, Schola Emmanuel będzie sprzedawała gipsowe szopki i sianko na wigilijny stół. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd scholii. „Bóg zapłać!”
 3. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 0630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Od I Niedzieli Adwentu można u wolontariuszy z Caritasu nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Może je także nabywać w biurze parafialnym.
 4. Dzisiejsza zbiórka na tacę jest przeznaczona na trwające prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać!”
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Jana Diego, a imieniny obchodzi: Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach,
  - w piątek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  - w sobotę, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła a po Mszy św. roratniej zapraszamy na „Godzinki”.
 6. W związku ze zmniejszeniem stanu kapłanów w parafii wprowadzamy pewne zmiany w posłudze duszpasterskiej. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W DNI POWSZEDNIE BĘDZIE 15 MINUT PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ, a nie na początku Mszy św., jak to było do tej pory.
 7. W poniedziałek 9 grudnia zapraszamy o godz. 1900 do Klubu Parafialnego "Fides" na spotkanie w ramach cyklu filmowego Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, poświęconego Męczennikom II wojny światowej.
 8. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Charytatywne”. Są do odebrania w zakrystii. Napełniamy je np. trwałą żywnością i środkami czystości. Można je przynieść do zakrystii do 17 grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy. Informujemy, że Wigilia dla osób starszych i samotnych organizowana przez PZ Caritas odbędzie się, w sobotę, 14 grudnia od godz. 1500 w Sali św. Cecylii Domu Parafialnego. Prosimy o pomoc w dowiezieniu osób starszych i chorych.
 9. Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 15 grudnia w III Niedzielę Adwentu. Głosić je będzie, znany nam, Marian Kożyczkowski. Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym.
 11. Schola Emmanuel zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną - grudniową „Skałkę”, znajdziemy tam program wizyty duszpasterskiej - kolędy, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest nowy numer czasopisma biblijnego „Galilea”. Są też do nabycia kalendarze oraz lampiony adwentowe.
 13. Od początku grudnia w biurze parafialnym są przyjmowane intencje mszalne na drugi kwartał 2020.
 14. Składamy podziękowania wszystkim, którzy modlili się w intencji † ks. dr Kanonik Wiesław Stolca. Wzięli udział w jego pogrzebie w Trąbkach Wielkich oraz złożyli ofiary na wieniec od wspólnoty parafialnej oraz na Msze św. w Jego intencji. Msza św. gregoriańska będzie odprawiona w marcu 2020 r. Za dar serca: „Bóg zapłać!”
 15. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jadwiga Kupidura, l. 98,
  † Urszula Żukowska, l. 74,
  † Henryk Pórkowski, l. 83, z I Róży M,
  † Teresa Chmara, l. 63, z 29 Róży Ż.
         Wieczny odpoczynek ...

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry