1. W dzisiejszą III Niedzielę Adwentu - "Gaudete" rozpoczynamy Adwentowe rekolekcje parafialne. Głosi je ks. Marian Kożyczkowski, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Naszą wdzięczność za trud głoszenia okażemy przez ofiary złożone na tacę w środę. "Bóg zapłać". Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 2. Od początku Adwentu można u wolontariuszy z Caritasu nabywać świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Może je także nabywać w biurze parafialnym.
 3. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700.
 4. W III tygodniu Adwentu modlimy się szczególnie o chrześcijańskie życie rodzin. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i Żłóbków.
 5. Przypominamy, że w związku ze zmniejszonym stanem kapłanów w parafii, wprowadzamy pewne zmiany w posłudze duszpasterskiej. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W DNI POWSZEDNIE BĘDZIE 15 min. PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ, a nie na początku Mszy św.
 6. Na Spotkania opłatkowe do Klubu Fides zapraszamy: Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii św., Kościelną Służbę Mężczyzn „Semper Fidelis” i członków Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” w środę o godz. 1930. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1900. Scholę „Emmanuel” i  LSO  w piątek o godz. 1800 do Klubu Fides. Apostolat Maryjny w przyszłą niedzielę do Klubu Fides.
 7. Serdecznie zapraszamy członków Kręgów Kościoła Domowego oraz wszystkich chętnych w piątek po Mszy św. wieczornej, by przygotować dekorację świąteczną w naszym kościele.
 8. Kapłani odwiedzą chorych, do których nie chodzą w I Soboty miesiąca, ze spowiedzią i Komunią świąteczną w sobotę 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Chorych prosimy zgłaszać do piątku, 20. grudnia, w zakrystii lub biurze parafialnym.
 9. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Charytatywne”. Są do odebrania w zakrystii. Napełniamy je np. trwałą żywnością i środkami czystości. Można je przynieść do 17. grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym.
 11. Od początku grudnia w biurze parafialnym są przyjmowane intencje mszalne na drugi kwartał 2020 roku.
 12. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400. W niedziele: 22. i 29. grudnia, kawiarenka w Klubie Fides, będzie nieczynna.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną - grudniową „Skałkę”, znajdziemy tam program wizyty duszpasterskiej - kolędy, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest nowy numer czasopisma biblijnego „Galilea”. Są też do nabycia kalendarze oraz lampiony adwentowe.
 14. 14. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Adam Mikulski, l. 68,
  Pomódlmy się także za † ks. Proboszcza Andrzeja Rurarza dokładnie w 10. rocz. jego śmierci, która przypada jutro, 16. grudnia. 

  Wieczny odpoczynek ...

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry