1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
 2. W dzisiejszą IV Niedzielę Adwentu podczas Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i Żłóbków.
 3. Drodzy Parafianie i Goście, przyjmijcie pamiątkowy obrazek z życzeniami, od nas duszpasterzy parafii, na nadchodzące Święta i Nowy 2020 Rok. Wręczać go będziemy po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 4. Apostolat Maryjny zapraszamy dzisiaj na spotkania opłatkowe o godz. 1600 do Klubu Fides.
 5. Jeszcze dziś i jutro można u wolontariuszy z Caritasu nabywać świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł.
 6. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych jutro o godz. 630, dzieci i młodzież o godz. 1700.
 7. Najwspanialszym dla wszystkich wieczorem roku jest Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy
  o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tego dnia i wieczora. Przed wieczerzą odczytajmy ewangeliczny opis narodzenia Jezusa, odmówmy wspólnie modlitwę. Pamiętajmy o tych, których zabrakło już w tym roku przy wigilijnym stole, podzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Śpiewajmy piękne, polskie kolędy.
 8. Dnia 24 grudnia, w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy 47. rocznicę poświęcenia kościoła i erygowania naszej parafii przez Bpa Lecha Kaczmarka. O godz. 2330 rozpocznie się na Czuwanie przed Pasterką, którą rozpoczniemy o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. "Bóg zapłać". Następna Msza św. będzie o g. 800.
 9. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. W kaplicy Mszy św. nie będzie.. W pierwsze święto Bożego Narodzenia spowiedzi nie będzie. W okresie świąt ze względu na dekorację, do Komunii św. prosimy o podchodzenie  rzędami.
 10. W pierwsze święto po południu o godz. 1630 zapraszamy wszystkich, na nabożeństwo powitania żłóbka, by wspólnie kolędować Małemu Jezusowi.
 11. W drugie święto, św. Szczepana, pierwszego męczennika, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie. „Bóg zapłać”.
 12. Kolędę, wizytę duszpasterską, rozpoczniemy w piątek 27 grudnia. Program całej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie parafialnej i w noworocznej „Skałce”.27.12. - Piątek - Niemcewicza, Krzemienieckiej;28.12. - Sobota - Chrobrego 1-25;29.12. -  Niedziela -  Chrobrego 16-40, 66-76; Chrobrego 38a (Kamienica Królewska);30.12. - Poniedziałek - Chrobrego 2-14, 50-64, 39-51;
  Kolęda - wizyta duszpasterska - rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1600, w soboty i w niedziele oraz 6 stycznia, w Ur. Objawienia Pańskiego o godz. 1500.
 13. W niedziele: 22 i 29 grudnia, kawiarenka w Klubie Fides, będzie nieczynna.
 14. W Nowy Rok, 1 stycznia, pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 800. Nie będzie Mszy św. o godz. 630.
 15. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną, świąteczno - noworoczną, „Skałkę”, znajdziemy tam program wizyty duszpasterskiej - kolędy, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże” „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest nowy numer czasopisma biblijnego „Galilea”. Są też do nabycia: Pismo Święte, książki religijne na prezenty świąteczne, kalendarze oraz dewocjonalia. Dnia 25. grudnia i 1. stycznia kiosk parafialny będzie nieczynny.
 16. W biurze parafialnym są przyjmowane intencje mszalne na drugi kwartał 2020
 17. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Zbigniew Kutka, l. 70,
  † Roman Pałubicki, l.72.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry