1. Na Święta Bożego Narodzenia zechciejcie przyjąć najserdeczniejsze życzenia, aby historia pasterzy betlejemskich stała się także Waszym udziałem. Nie bójcie się otworzyć Waszych serc na głoszoną przez Kościół radosną wieść, że także dla Was narodził się w Betlejem Zbawiciel świata. Ten świąteczny czas starajcie się przeżyć wraz z Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem poprzez udział w Eucharystii, a także poprzez wspólny śpiew naszych przepięknych polskich kolęd i pastorałek. A przede wszystkim w Waszych sercach uwielbiajcie i wysławiajcie Boga. Natomiast temu światu, który żyje tak, jakby go nie było, opowiadajcie, jak wspaniale jest żyć, jeśli się pozwala Chrystusowi wejść do naszego wnętrza i jak cudownie wyzwala On w nas wszystko to, co najpiękniejsze i najbardziej szlachetne. Oby w te święta i w cały Nowy 2020 Rok nie zabrakło Boga w naszych sercach! Tego wszystkiego życzą kapłani - duszpasterze naszej wspólnoty, Wam Drodzy Parafianie i Goście.
 2. Pragniemy wyrazić wdzięczność i podziękowanie tym wszystkim, którzy poprzez swoją pracę, dary, ofiary pomogli w przygotowaniach, abyśmy mogli te święta w naszej wspólnocie przeżywać uroczyście i godnie. Dziękujemy także za wszechstronne wspieranie nas, kapłanów, w przeróżnych poczynaniach na rzecz naszej parafii i wszystkich jej dzieł nie tylko w ciągu minionego roku, który nam upływa: Za zło - przepraszamy. Wszystkim za wszystko składamy raz jeszcze najserdeczniejsze: „Bóg zapłać”!
 3. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. "Bóg zapłać" za ofiary. Dziś następna Msza św. będzie o godz. 800.
 4. Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego zostaną odprawione w kościele w porządku niedzielnym. W kaplicy bł. Bronisława Mszy św. w I i II święto nie będzie. W okresie Bożego Narodzenia prosimy o podchodzenie do Komunii św. procesyjnie.
 5. Nabożeństwo powitania żłóbka dla dzieci i nie tylko, dzisiaj po południu o godz. 1630. W programie występy dzieci i starszych. Zapraszamy wszystkich pragnących „kolędować Małemu Jezusowi”.
 6. W drugie święto, 26. grudnia, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie. Za ofiary składamy "Bóg zapłać".
 7. W piątek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W sobotę przypada święto św. Młodzianków Męczenników. Jest to również dzień modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia. O godz. 1830 Msza św. w Bazylice św. Brygidy, a następnie procesja Bazyliki Mariackiej.
 8. W niedzielę, 29. grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się  o świętość, miłość i zgodę w naszych rodzinach. Msze św. będą odprawiane w kościele i kaplicy. Po Sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730 , po  której rozpocznie się wspólne nabożeństwo.
 9. Kościół przedłuża naszą radość z faktu przyjścia Chrystusa na świat na Oktawę. Dlatego zapraszamy do udziału w Eucharystii codziennie aż do Nowego Roku, czyli do Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Uczestnictwo we Mszy św. w tym dniu jest obowiązkowe. Porządek Mszy św. w kościele, jak w niedzielę, z tym, że pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 800.  Nie będzie Mszy św. o godz. 630. W kaplicy w tym dniu Mszy św. nie będzie.
 10. Kolędę, wizytę duszpasterską, rozpoczniemy w czwartek 27. grudnia. Program całej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie parafialnej i w noworocznej „Skałce”.
  12. - Piątek - Niemcewicza, Krzemienieckiej;
  28.12. - Sobota - Chrobrego 1-25;
  29.12. -  Niedziela - Chrobrego 16-40, 66-76; Chrobrego 38a (Kamienica Królewska);
  30.12. - Poniedziałek - Chrobrego 2-14, 50-64, 39-51;
  Kolęda - wizyta duszpasterska - rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1600, w soboty i w niedziele o godz. 1500. Prosimy, w miarę możliwości, o obecność wszystkich domowników. Dzieci i młodzież uczęszczająca na katechizację, prosimy, aby przygotowali zeszyty lub ćwiczenia. Ministranci nie będą wcześniej zapowiadać kolędy. 
 11. Dziś i jutro kiosk parafialny będzie nieczynny.
 12. Spotkanie opłatkowe oraz wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się 5. stycznia 2020 r., w niedzielę, o godz. 1700 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich czcicieli Matki Bożej. Natomiast opłatek dla PO Akcji Katolickiej odbędzie się o godz. 1900 w Klubie Fides.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry