1. W drugie święto Bożego Narodzenia, 26 grudnia, obchodzimy święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie. Za modlitwy i ofiary składamy serdeczne: "Bóg zapłać".
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w piątek, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu obowiązuje normalnie wstrzemięźliwość od pokora mów mięsnych, zgodnie KPK( kan. 1251),
  - w sobotę po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 3. W sobotę przypada święto św. Młodzianków Męczenników. Jest to również dzień modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia. O godz. 1830 Msza św. w Bazylice św. Brygidy, a następnie procesja do Bazyliki Mariackiej.
 4. W niedzielę 29. grudnia, przypada święto  Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się  o świętość, miłość i zgodę w naszych rodzinach. Msze św. będą odprawiane w kościele i kaplicy. Po Sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730 , po  której rozpocznie się wspólne eucharystyczne nabożeństwo eucharystyczne.
 5. Kościół przedłuża naszą radość z faktu przyjścia Chrystusa na świat na Oktawę. Dlatego zapraszamy do udziału w Eucharystii codziennie aż do Nowego Roku, czyli do Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Uczestnictwo we Mszy św. w tym dniu jest obowiązkowe. Porządek Mszy św. w kościele jak w niedzielę, ale nie będzie Mszy św. o godz. 630. W kaplicy Mszy św. w tym dniu także nie będzie. W okresie Bożego Narodzenia prosimy o podchodzenie do Komunii św. procesyjnie.
 6. Kolędę - wizytę duszpasterską, rozpoczniemy w piątek 27 grudnia. Program całej kolędy jest na tablicy ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej oraz w świąteczno - noworocznej „Skałce”. Pod chórem można nabyć „Skałkę” z programem kolędy i zabrać obrazek z życzeniami świątecznymi.
  27.12. - Piątek - Niemcewicza, Krzemienieckiej;
  28.12. - Sobota - Chrobrego 1-25;
  29.12. -  Niedziela - Chrobrego 16-40, 66-76; Chrobrego 38a (Kamienica Królewska);
  30.12. - Poniedziałek - Chrobrego 2-14, 50-64, 39-51;
  Kolęda rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1600, w soboty i niedziele o 1500. Prosimy, w miarę możliwości, o obecność wszystkich domowników. Dzieci i młodzież uczestnicząca w katechezie niech przygotuje zeszyty oraz indeksy. Ministranci nie będą już zapowiadać kolędy. W okresie kolędy, podczas Mszy św. wieczornych, nie będą głoszone homilie oraz będą odprawiane nabożeństwa po Mszy św. 
 7. Spotkanie opłatkowe oraz wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 5 stycznia 2020 r., o godz. 1700 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich czcicieli Matki Bożej. Natomiast opłatek dla PO Akcji Katolickiej o godz. 1900 w Klubie Fides.
 8. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na drugi kwartał 2020 r.
 9. Dziś kiosk parafialny będzie nieczynny. Dnia 1. stycznia 2020r. Klub "Fides" będzie także nieczynny.
 10. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Henryk Drożak, l. 56.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry