1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Kościół stawia nam za wzór rodzinę nazaretańską. Módlmy się o potrzebne łaski dla naszych rodzin. Dziś po homilii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Po Sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730 , po  której rozpocznie się wspólne  nabożeństwo eucharystyczne. Zapraszamy serdecznie parafian do uczczenia Jezusa Chrystusa .
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę, 1 stycznia 2020 r., przypada  św. Bożej Rodzicielki. Msze św. w tylko kościele w porządku  niedzielnym,  z tym, że  pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 800.  Nie będzie Mszy św. o godz. 630.
  - w czwartek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła oraz  przypada I Czwartek Miesiąca,  pamiętajmy w modlitwach o powołanych do służby Bożej,
  - w piątek, przypada I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty i Komunii św.  o godz. 700, 800 i  od 1630. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 1700 ,
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz.700 zapraszamy na "Godzinki". W Pierwszą Sobotę stycznia,  o godz. 1100  w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Chorych,  kapłani odwiedzą w sobotę przed południem. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Biskupie Pomocniczym   Metropolity Gdańskiego  - Ks. Bp. Wiesławie  w 6. rocznicę święceń  biskupich .
 4. W poniedziałek, przypada 94. rocznica erygowania  Diecezji Gdańskiej.  Na  nabożeństwo dziękczynno błagalne,  na zakończenie starego roku,  zapraszamy we wtorek,   grudnia,  po Mszy św. wieczornej.  Następnie odbędzie się kolejna katecheza o Eucharystii wraz z uwielbieniem, którą poprowadzi Wspólnota Młodzieżowa.
 5. Spotkanie opłatkowe oraz wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się 5. stycznia , o godz. 1700 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich czcicieli Matki Bożej. Natomiast opłatek dla PO Akcji Katolickiej o godz. 1900 w Klubie Fides.
 6. W przyszły poniedziałek, 6. stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane w kościele
  w porządku W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy. Na każdej Mszy św. poświęcenie  kadzidła  i  kredy, którą będziemy mogli nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria” przy wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek.
 7. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, stycznia, zapraszamy o godz. 1230 rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi
  w minionym roku na Mszę św. dziękczynną. Msze św. będą odprawiane w kościele i w kaplicy. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku.
 8. Kolędę, wizytę duszpasterską, rozpoczęliśmy w piątek 27 grudnia. Program całej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie parafialnej i w świąteczno - noworocznej „Skałce”.
  12. - Niedziela - Chrobrego 16-40, 66-76; Chrobrego 38a (Kamienica Królewska);
  30.12. - Poniedziałek - Chrobrego 2-14, 50-64, 39-51;
  02.01. - Czwartek - Chrobrego 78-80b, 27-37, 42-48;
  03.01. - Piątek - Chrobrego 53-59, Prusa 1-25;
  04.01. - Sobota - Chrobrego 61-71, Fredry 1-25, Kraszewskiego 2-26;
  05.01. - Niedziela - Grażyny 17-21, Lelewela 6abcd (Browar Gdański);
  06.01. -  Poniedziałek -  Kilińskiego 5-9 (Browar Gdański), Gołębia 3b-6b  + kolęda dodatkowa;
  Kolęda - wizyta duszpasterska - rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1600, w soboty i w niedziele o godz. 1500. Prosimy, w miarę możliwości, o obecność wszystkich domowników. Dzieci i młodzież uczęszczająca na katechizację, prosimy, aby przygotowali zeszyty lub ćwiczenia. Ministranci już nie będą zapowiadać kolędy.
 9. Za tydzień, w niedzielę, odbędzie się zbiórka na tacę na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo  prosimy o zamykanie drzwi   do  kościoła. Za zrozumienie  i ofiary składamy "Bóg zapłać".
 10. Dziś kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną:  świąteczno - noworoczną „Skałkę”, z programem  kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” , dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry