1. Pierwszego dnia Nowego Roku składamy sobie życzenia, by rok 2020 przyniósł nam jeszcze więcej Bożej łaski, pokoju, radości z poczucia łączności z Chrystusem, przede wszystkim zdrowia i spełnienia wszelkich planów i marzeń. Niech Pan Bóg, Matka Najświętsza oraz święci Patronowie udzielą Wam, Drodzy Parafianie oraz Goście, tego wszystkiego, czego sobie życzycie i co jest zgodne z wolą Bożą. Szczęść Boże!
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitwy
  o Pokój. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. W kaplicy Mszy św. nie będzie.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w czwartek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, oraz I Czwartek Miesiąca, pamiętajmy w modlitwach o powołanych do służby Bożej,
  - w piątek, przypada I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty i Komunii św.  o godz. 700, 800
  i  od 1630. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 1700.
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz.700 zapraszamy na "Godzinki". W naszych modlitwach pamiętajmy o Biskupie Pomocniczym  Metropolity Gdańskiego  - Ks. Bp. Wiesławie w 6. rocznicę święceń  biskupich . 
 4. W Pierwszą Sobotę stycznia, o godz. 1100  w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Chorych kapłani odwiedzą w sobotę przed południem.
 5. W najbliższą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi   do  kościoła. Za zrozumienie  i ofiary składamy "Bóg zapłać".
 6. W poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane
  w kościele w porządku niedzielnym. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy. Na każdej Mszy św. poświęcenia kadzidła i kredy, którą będziemy mogli nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria” przy wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek.
 7. Miesięczne zebranie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę, 8. stycznia o godz. 1900 w Domu Parafialnym
 8. Spotkanie opłatkowe oraz wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się, w niedzielę, 5 stycznia 2020 r., o godz. 1700 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich czcicieli Matki Bożej. Natomiast opłatek dla PO Akcji Katolickiej o godz. 1900 w Klubie Fides.
 9. Kolędę, wizytę duszpasterską, rozpoczęliśmy w piątek 27 grudnia. Program całej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie parafialnej i w świąteczno - noworocznej „Skałce”.
  01. - Czwartek - Chrobrego 78-80b, 27-37, 42-48;
  03.01. - Piątek - Chrobrego 53-59, Prusa 1-25;
  04.01. - Sobota - Chrobrego 61-71, Fredry 1-25, Kraszewskiego 2-26;
  05.01. - Niedziela - Grażyny 17-21, Lelewela 6abcd (Browar Gdański);
  06.01. - Poniedziałek -  Kilińskiego 5-9 (Browar Gdański), Gołębia 3b-6b  + kolęda dodatkowa;
  Kolęda - wizyta duszpasterska - rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1600, w soboty i w niedziele
  o godz. 1500. Prosimy, w miarę możliwości, o obecność wszystkich domowników. Dzieci i młodzież uczęszczająca na katechizację, prosimy, aby przygotowali zeszyty lub ćwiczenia. Ministranci już nie będą zapowiadać kolędy.
 10. W Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia, zapraszamy o godz. 1230 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku na Mszę św. dziękczynną. Msze św. będą odprawiane w kościele i w kaplicy. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku.
 11. Dziś Klub „Fides” oraz kiosk parafialny będą nieczynne.
 12. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na 2020 r.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry