1. W dzisiejszą niedzielę Spotkanie opłatkowe oraz wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 1700 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 2. Natomiast opłatek dla PO Akcji Katolickiej o godz. 1900 w Klubie Fides.
 3. Dziś odbędzie się zbiórka na tacę na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy "Bóg zapłać".
 4. Jutro, w poniedziałek, 6. stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane w kościele w porządku niedzielnym. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą będziemy mogli nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria” przy wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek.
 5. Spotkania opłatkowe: dla Scholii „Gloria” w sobotę o 1100 w sali św. Andrzeja, natomiast dla Kręgów Kościoła Domowego w niedzielę po Mszy św. o 1230 w Kubie Fides.
 6. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, stycznia, zapraszamy o godz. 1230 rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku na Mszę św. dziękczynną. Msze św. będą odprawiane w kościele. W czasie ferii zimowych nie będzie Mszy św. w kaplicy. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku.
 7. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 12 kwietnia. W każdą niedzielę - Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 26 lutego Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja. Zesłanie Ducha Świętego 31 maja. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 11 czerwca. W dniu 29 listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu.
 8. Trwa kolęda, wizyta duszpasterska Program całej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie parafialnej i w świąteczno - noworocznej „Skałce”.
  05.01 - niedziela - Grażyny 17-21, Lelewela 6abcd (Browar Gdański);
  06.01. - poniedziałek - Kilińskiego 5-9 (Browar Gdański), Gołębia 3b-6b + kolęda dodatkowa;
  07.01. - wtorek - Grażyny 1-16;08.01. - środa - Kunickiego 3-63, 4-64, Prusa 2-26;
  09.01. - czwartek - Kościuszki 56-64, Kościuszki 74-80;10.01. - piątek - Aldony 1-7, 12-17;
  11.01. - sobota - Chrobrego 80cde, Dźwigowa, Legionów 48-62, Lelewela 8-11;
  12.01. - niedziela - Lelewela 12-14b, 15a-b, 20, 21-27, 28-35, 35a-b;
  Kolęda - wizyta duszpasterska - rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 1600, w soboty i w niedziele oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 1500. Prosimy, w miarę możliwości, o obecność wszystkich domowników. Dzieci i młodzież uczęszczająca na katechizację, prosimy, aby przygotowali zeszyty lub ćwiczenia. Ministranci już nie będą zapowiadać kolędy.
 9. Dziś i jutro kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną: świąteczno - noworoczną „Skałkę”, z programem kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” , dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry