1. W dzisiejszą Niedzielę, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się za powołanych i w intencji nowych powołań.
 2. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Procesja i poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się na I Komunii św. odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 1100.
 3. Dzisiaj wymiana tajemnic dla Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 17
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, podczas Mszy św. dla osób chorych na gardło będzie możliwość przyjęcia benedykcji św. Błażeja,
  - w środę, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  - w czwartek, wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych oraz módlmy się o nowe powołania do służby Bożej,
  - w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od 1630 równocześnie trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 1700. Msza św. dla dzieci i młodzieży.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Osoby chętne do pomocy przy rozebraniu dekoracji świątecznej zapraszamy w poniedziałek, 3 lutego, o godz. 900.
 6. Zebranie Z. Caritas odbędzie się w środę 5 lutego o godz. 1900 w Domu Parafialnym.
 7. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. Za zrozumienie i ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 8. W przyszły wtorek, 11 lutego w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem XXVII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 r., zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 1000. Następnie po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.
 9. Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia 1 % z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2019 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci i młodzieży oraz innych zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny, to zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem 2019 roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć gromnice oraz kalendarze na bieżący rok.
 11. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i smaczne ciasta od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Apostolatu Maryjnego.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Janusz Duda, l. 69,
  † Beata Omielczenko, l. 54,
  † Ludwika Miszewska, l. 92.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry