1. Niedzielna liturgia słowa wskazuje drogę każdemu wierzącemu. Mamy być światłem świata i solą ziemi. Ukazywać swoim życiem odwieczną Światłość - Boga Trójjednynego.
 2. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczyna w naszej wspólnocie parafialnej posługę kapłańską, jako wikariusz współpracownik, ks. Prałat dr Filip Krauze. Modlitwy wielu, zostały wysłuchane. Serdecznie witamy go i życzymy obfitości łask Bożych oraz rozwoju talentów na niwie Pańskiej.
 3. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. Za zrozumienie i ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  - w piątek, święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Miesięczne spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wyjątkowo odbędzie się w najbliższy poniedziałek 10 lutego po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Bronisława w Klubie Parafialnym "Fides". Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków.
 6. We wtorek, 11 lutego w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 r., zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 1000. Wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i pojednania. Następnie po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych, wystawienie Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lurdzkim. Po wspólnej modlitwie PZ Caritas zaprasza do Klubu Fides na ciasto, kawę i herbatę. Prosimy sąsiadów, osób chorych i starszych, o pomoc w dowiezieniu lub doprowadzeniu do kościoła i z powrotem. Bóg zapłać!
 7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu Jezu Ufam Tobie będzie wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania postanowień abstynenckich choćby na krótki czas.
 8. Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia 1 % z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2019 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci i młodzieży oraz innych zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny, to zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.
 9. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem 2019 roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne oraz kalendarze na bieżący rok.
 10. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i smaczne ciasta od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Scholii Emmanuel.
 11. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Jadwiga Świeczkowska, l. 70,
  † Renata Lewandowska, l. 72,
  † Marianna Matczak, l. 82, z 14 Róży.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry