1. Niedzielna liturgia słowa mówi, że wolność człowieka to wspaniały dar od Boga. Wymaga jednak od nas odpowiedzialności. Odwieczna Mądrość Boga pragnie, by życie człowieka było uczciwe. Pan Jezus w Ewangelii poucza nas i aktualizuje Prawo Starego Przymierza.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu Jezu Ufam Tobie będzie wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania postanowień abstynenckich choćby na krótki czas.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w sobotę, święto Katedry św. Piotra, apostoła, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 4. Poniedziałek, 17 lutego, FIDES, godz. 1900: Wszechnica Edukacyjno Formacyjny Cykl filmowy Ludzie i miejsca wiary: „Bernardetta - cud w Lourdes”.
 5. Zebranie rodziców dzieci I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 20 lutego, o godzinie 1900 w Sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym.
 6. W trwającym Roku Eucharystii, zapraszamy w czwartki na adorację Najświętszego Sakramentu, w ciszy, połączoną z możliwością przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania. Zakończenie o godz. 2000.
 7. W związku z 80 rocznicą "Krwawego Wielkiego Piątku" 22 marca 1940 r. w lesie koło byłego obozu koncentracyjnego Stutthof, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej organizuje w sobotę 21 marca Pielgrzymkę na miejsce kaźni rozstrzelanych tam wybitnych przedstawicieli Polaków Wolnego Miasta Gdańska i Pomorza, wśród  których znajdował się też dzisiejszy Błogosławiony ks. Bronisław Komorowski, założyciel i pierwszy Proboszcz naszego kościoła parafialnego. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii. Koszt Pielgrzymki 25 złotych. Wpłata przy zapisie.
 8. W związku z remontem, do komunii św. prosimy o podchodzenie procesyjne do linii czarnej foli.
 9. Zapraszamy do udziału w uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie o godz. 1200.  Zapisy chętnych w zakrystii lub w biurze parafialnym do 8 marca 2020 r.
 10. W przyszłą niedzielę Parafialna Akcja Katolicka będzie zbierać do puszek ofiary na organizację etapu rejonowego dorocznego Konkursu Biblijnego, w którym uczestniczą również dzieci i młodzież ze szkół na terenie naszej Parafii. Za ofiary składamy; „Bóg zapłać!”
 11. Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia 1 %  z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2019 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci i młodzieży oraz innych  zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny, to  zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.
 12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem 2019 roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne oraz kalendarze na bieżący rok.
 13. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i smaczne ciasta od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Duszpasterstwa Młodzieży.
 14. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Daniela Jakóbczak, l. 81.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry