1. W dzisiejszą niedzielę Parafialna Akcja Katolicka będzie zbierać do puszek ofiary na organizację etapu rejonowego dorocznego Konkursu Biblijnego, w którym uczestniczą również dzieci i młodzież ze szkół na terenie naszej Parafii. Za ofiary składamy; „Bóg zapłać!”
 2. Dziś po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę, Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele o godz. 700,800,1700,1800 i 1900 .  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tradycyjnymi praktykami pokutnymi na czas Wielkiego Postu są:  modlitwa, post i jałmużna. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  - w piątek, nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane o godz. 830, 1830 i 1700 dla dzieci i młodzieży.
  - w przyszłą niedzielę o godz. 1700  rozpoczną się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian.
 4. Wspólnotę Żywego Różańca i sympatyków modlitwy różańcowej zapraszamy za tydzień o godz. 1630 na wymianę tajemnic.
 5. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu dla naszej wspólnoty, w ramach Archidiecezji Gdańskiej, została wyznaczona na środę 4. marca br. Trwać będzie od godz. 830. Zakończy się wspólnym nabożeństwem o godz. o 1730. Program adoracji dla poszczególnych Róż Żywego Różańca jest wywieszony w gablotce. Zachęcamy wszystkich parafian do czuwania przy Chrystusie eucharystycznym.
 6. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 22 marca br. w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach, w parafialnej "Skałce" i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je dla wszystkich stanów ks. Krzysztof Mudlaff. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.
 7. W związku z 80 rocznicą "Krwawego Wielkiego Piątku" 22 marca 1940 r. w lesie koło byłego obozu koncentracyjnego Stutthof, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej organizuje
  w sobotę 21 marca Pielgrzymkę na miejsce kaźni rozstrzelanych tam wybitnych przedstawicieli Polaków Wolnego Miasta Gdańska i Pomorza, wśród  których znajdował się też dzisiejszy Błogosławiony ks. Bronisław Komorowski, założyciel i pierwszy Proboszcz naszego kościoła parafialnego. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii. Koszt Pielgrzymki 25 złotych. Wpłata przy zapisie.
 8. Zapraszamy do udziału w uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie o godz. 1200.  Zapisy chętnych w zakrystii lub w biurze parafialnym do 8 marca 2020 r.
 9. W poniedziałek 24 lutego zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides", gdzie o godz. 19.00 w ramach spotkania Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej dr Maciej Żakiewicz wygłosi wykład: Antoni Gołubiew i jego wileńsko-krakowski "Bolesław Chrobry"
 10. Zostały jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd rekolekcyjno-rekreacyjny organizowany przez Scholę Emmannuel i LSO dla dzieci i młodzieży w góry, który odbędzie się w terminie od 26 czerwca do 5 lipca 2020 r. do Zawoi. W programie ponadto: Częstochowa, Wieliczka, Pieniny, Słowacja. Koszt 950 zł. Zapisy i informacje u ks. Wojciecha lub p. Izy.
 11. Zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem 2019 roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.
 13. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Apostolatu Maryjnego.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Wacław Lipski, l. 94,
  † Zofia Pomorska, l. 70.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry