1. W I Niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć i dlatego uczmy się od naszego Mistrza. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy wymianę tajemnic wspólnotę Żywego Różańca.
 2. Dziś zapraszamy o godz. 1700 na pierwsze w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Głosić je będzie w tym roku ks. Wojciech. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o 1700 dzieci i młodzież.
 3. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych oraz módlmy się o nowe powołania do służby Bożej.
  - w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 7⁰⁰, 8⁰⁰ i od 16³⁰ równocześnie trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 17⁰⁰ Msza św. dla dzieci i młodzieży.
  - w sobotę, I Sobotę Miesiąca, po Mszy św. o godz. 7⁰⁰ zapraszamy na "Godzinki". O godz. 11⁰⁰ w kaplicy Domu Parafialnego, odbędzie się nabożeństwo 1. sobotnie, na które zaprasza Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Chorych kapłani odwiedzą w sobotę przed południem.
 4. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 5. PZ Caritas od dziś rozprowadza Baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 6. Dyżur Radnego Miasta Gdańska - Romualda Plewy oraz radnych naszej dzielnicy - Hanny Burzyńskiej i Sławomira Kalwasińskiego, będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Klubie Fides od 1700 - 1830.
 7. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu dla naszej wspólnoty, w ramach Archidiecezji Gdańskiej, została wyznaczona na środę 4 marca. Trwać będzie od godz. 830. Zakończy się wspólnym nabożeństwem o godz. o 1730. Program adoracji dla poszczególnych Róż Żywego Różańca jest wywieszony w gablotkach. Zachęcamy wszystkich parafian do czuwania przy Chrystusie eucharystycznym.
 8. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas obędzie się w środę o godz. 1900 w Domu Parafialnym. Zapraszamy chętnych, aby podjąć funkcję wolontariuszy, którzy będą spełniać dzieła miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej.
 9. Zapraszamy do udziału w uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie o godz.1200. Zapisy chętnych w zakrystii lub w biurze parafialnym do 8 marca 2020 r. Koszt przejazdu pociągiem 150 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłatę należności.
 10. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe w kościele. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 12. W związku z 80 rocznicą "Krwawego Wielkiego Piątku" 22 marca 1940 r., Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej organizuje w sobotę, 21 marca br., Pielgrzymkę na miejsce kaźni rozstrzelanych tam wybitnych przedstawicieli Polaków Wolnego Miasta Gdańska i Pomorza. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii. Koszt Pielgrzymki 25 złotych. Wpłata przy zapisie.
 13. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na wakacyjny wyjazd do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Termin 20-27 sierpnia br. Koszt całkowity wyjazdu to 800 zł. Szczegółowe informacje u księdza Łukasza.
 14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z programem rekolekcji wielkopostnych, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne oraz dewocjonalia.
 15. Od poniedziałku, 2 marca, w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na III kwartał br. Od dziś będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za + ks. Wiesława Stolca. Program na tabl. ogłoszeń.
 16. Dziś do Klubu Fides, na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zaprasza Apostolat Maryjny.
 17. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Wanda Koziełł, l. 90.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry