1. W II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół zaprasza na, aby wejść na Górę Przemienienia. Chrystus chce, byśmy słuchali Jego głosu i zanurzyli się w Jego obecności. Panom przypominamy, że dziś obchodzimy Dzień Kobiet, składając im najlepsze życzenia oraz naszą modlitwę.
 2. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe w kościele. Dziś Niedziela Ad Gentes - Dzień solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. zbiórka do puszek. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne: "Bóg zapłać!"
 3. Po południu o godz. 1700 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Głosi je w tym roku ks. Wojciech. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o  1700 dzieci i młodzież.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w piątek, przypada 7 rocz. wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 5. W poniedziałek 9 marca zapraszamy do Klubu Parafialnego Fides o 1900 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej. W cyklu filmowym Ludzie i miejsca wiary można będzie zobaczyć film o powstawaniu wileńskiego obrazu Jezusa Miłosiernego "Miłość i Miłosierdzie". Na Konkurs Biblijny zostało zebranych 1238 zł. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do udziału w inicjatywie: Parafialny Czyn Dobroci w intencjach odrodzenia moralnego Narodu. Szczegóły na afiszach na tablicy ogłoszeń.
 7. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 8. PZ Caritas od III Ndz. W. Postu rozprowadzać będzie Baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 9. Zapraszamy do udziału w uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie o godz. 1200.  Zapisy chętnych w zakrystii lub w biurze parafialnym jeszcze dziś w zakrystii i jutro w biurze parafialnym. Koszt przejazdu autokarem 100 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłatę należności.
 10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2019 r. na rzecz Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego. KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.
 12. W niedzielę, 22 marca br., o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej  przed 80 laty w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także  bł. ks. Bronisław Komorowski. Po Mszy św. udamy się na pl. Komorowskiego, by tam przed pomnikiem pomodlić się. Po modlitwie będzie możliwość odwiedzenia Parafialnej Sali Tradycji.
 13. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na wakacyjny wyjazd do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Termin 20-27 sierpnia br. Koszt całkowity wyjazdu to 800 zł. Szczegółowe informacje u księdza Łukasza.
 14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z programem rekolekcji wielkopostnych, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne oraz dewocjonalia.
 15. Dziś do Klubu Fides, na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zaprasza Schola Emmanuel.
 16. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Stefan Tejkowski, l. 88. Był przyjacielem naszej parafii, ochrzczony przez bł. ks. Bronisława, dostarczył naszemu archiwum wiele pamiątek po naszym Błogosławionym.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry