1. W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa Episkopat Polski zaleca szczególną modlitwę wiernych za chorych, ich najbliższych i całą służbę zdrowia, oraz śpiew suplikacji po Komunii Świętej. Ofiarujmy również nasze osobiste modlitwy i praktyki pokutne. Zachęcamy, aby z całą roztropnością i odpowiedzialnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Zwracamy uwagę, aby zachować wszelkie środki ostrożności i higieny. Wskazane jest pozostanie w domach i skorzystanie z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 29 marca br., której udzielił Ks. Abp Metropolita Gdański (szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej). Msze Święte dziś od godz. 800 są odprawiane równolegle w kościele i w kaplicy - do 50 osób w każdej lokalizacji. Dla przybyłych na Msze św. i nabożeństwa w liczbie przekraczającej nakazany limit są włączone głośniki na zewnątrz kościoła.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1700. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 830, 1700 i 1830. Zwłaszcza dzieci i młodzież muszą pozostać w domach zgodnie z zaleceniami władz. Zasady uczestnictwa – jak wyżej.
 3. Skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Baranki wielkanocne Caritas w cenie 5 zł do nabycia w kiosku. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wstawiony przy św. Antonim. „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Patryka, biskupa oraz dzień imienin Bpa Zbigniewa Zielińskiego i ks. proboszcza. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.
  - w czwartek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,
  - „Godzinki” w sobotę, po Mszy św. o godz. 700. Obowiązują limity frekwencji.
 5. Zgodnie z zaleceniami Rządu i Episkopatu są zawieszone do odwołania: wszystkie rekolekcje wielkopostne; przygotowania do I Komunii św. i Bierzmowania oraz spotkania grup duszpasterskich. Podobnie zostaje odwołana Pielgrzymka do miejsca stracenia Polaków i Muzeum w Stutthof. Wpłaty można odbierać w biurze parafialnym. W kwestii rekolekcji na odległość zachęcamy do śledzenia programu Radia Maryja i Telewizji Trwam. Msze św. w Telewizji Trwam codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 13.30 i w niedzielę o godz. 9.30.
 6. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do spowiedzi od dziś, codziennie po wieczornej Mszy św. do godz. 2000. Obowiązują limity frekwencji.
 7. Zachęcamy do udziału w inicjatywie: Parafialny Czyn Dobroci w intencjach odrodzenia moralnego Narodu. Szczegóły na afiszach na tablicy ogłoszeń.
 8. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 9. Za tydzień o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej  przed 80 laty w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także  bł. ks. Bronisław Komorowski.
 10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 11. Od dziś, do odwołania, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 12. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2019 r. na rzecz Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego. KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „List do Pani”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry