1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” - radujcie się - posiada akcent paschalnej nadziei i radości. Czas jest bliski, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.
 2. W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa Episkopat Polski zaleca szczególną modlitwę wiernych za chorych, ich najbliższych i całą służbę zdrowia, oraz śpiew suplikacji po Komunii Świętej. Ofiarujmy również nasze osobiste modlitwy i praktyki pokutne. Zachęcamy, aby z całą roztropnością i odpowiedzialnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Zwracamy uwagę, aby zachować wszelkie środki ostrożności i higieny. Wskazane jest pozostanie w domach i skorzystanie z dyspensy od uczestnictwa
  w niedzielnej Mszy św. do 29 marca br., której udzielił Ks. Abp Metropolita Gdański (szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej). Msze Święte dziś od godz. 800 , w razie potrzeby, będą odprawiane równolegle w kościele i w kaplicy, ale do 50 osób w każdej lokalizacji. Transmisję z naszego kościoła Mszy św. 930 1100 i 1230 oraz o 1800 i adoracji Najświętszego Sakramentu znajdziemy na kanale YouTube.
 3. Dziś o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej przed 80 laty w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także  Bł. Ks. Bronisław Komorowski. Nie odbędzie się druga część rocznicy, czyli modlitwy przy pomniku i w Sali Tradycji.
 4. Nabożeństwa - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz Drogi Krzyżowe, na mocy Dekretu Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego są odwołane. Prosimy, aby odprawiać je prywatnie w domu oraz pomocy środków społecznego przekazu.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w środę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym Dniu przypada 28. rocznica ustanowienia Archidiecezji i Metropolii Gdańskiej. Deklarację Adopcji są wyłożone na ołtarzu Jezu Ufam Tobie.
  - w przyszłą niedzielę, zgodnie ze zwyczajem zostaną zasłonięte Postaci Pana Jezusa na Krzyżu.
 6. Zgodnie z zaleceniami Rządu i Episkopatu oraz Dekretem naszego Metropolity są zawieszone do odwołania: wszystkie rekolekcje wielkopostne; przygotowania do I Komunii św. i Bierzmowania oraz spotkania grup duszpasterskich. W kwestii rekolekcji na odległość zachęcamy do śledzenia programu Radia Maryja i Telewizji Trwam. Msze św. w Telewizji Trwam codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 1330 i w niedzielę o godz. 930. Inne terminy Mszy św. i nabożeństw znajdziemy na naszej stronie parafialnej.
 7. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do spowiedzi od dziś, codziennie po wieczornej Mszy św. do godz. 2000. Obowiązują limity frekwencji.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 9. Od dziś, do odwołania, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna. Także do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach pogrzebowych i bardzo ważnych.
 10. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Arkady Lemkowski, l. 94.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry