1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień godnie i po chrześcijańsku. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w liturgii wielkotygodniowej poprzez transmisje telewizyjne, jak również poprzez nasz kanał StanTV.PL

 1. Zelatorów Róż Żywego Różańca prosimy o przekazanie telefoniczne informacji członkom swoich Róż o zmianie tajemnic od niedzieli 5 kwietnia br.
 2. Pomimo pandemii codziennie Spowiadamy i udzielamy Komunii Świętej z zachowaniem obowiązujących przepisów. Obowiązuje limit 5 osób podczas celebracji. Nie możemy również dopuszczać do tworzenia się kolejek. Dlatego na konkretną datę i godzinę można umówić się pod specjalnym telefonem, czynnym od poniedziałku do soboty w godzinach 900-1600 oraz 2200-2300. Każdy otrzyma swoje 10 minut na Spowiedź i Komunię Świętą w Domu Parafialnym. W ten sposób można również zgłaszać dodatkowe wizyty kapłanów u chorych, rezerwację miejsc na Mszy św. dla Ofiarodawców i innych chętnych oraz zapisy na adorację Najświętszego Sakramentu. Numer telefonu specjalnego: 601 193 418. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony stanislawbiskup.pl, gdzie pod zakładką Koronawirus, znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Śledźmy też ogłoszenia parafialne.
 3. Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego w Archidiecezji Gdańskiej, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i Stolicą Apostolską oraz z wytycznymi Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, będą sprawowane bez udziału ludu.

   5 .PORZĄDEK  LITURGICZNY  WIELKIEGO  TYGODNIA:

 • WIELKI PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA - Msze św. o godz. 700, 800 i 1800w kaplicy. Spowiedź wraz z Komunią św. wyłącznie po rejestracji telefonicznej na konkretną godzinę.
 • WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Spowiedź wyłącznie po rejestracji telefonicznej na konkretną godzinę. Przy okazji spowiedzi będzie też udzielana Komunia św. Uroczysta Msza św. WIECZERNIKOWA bez ludu transmitowana w StanTV.PL od godz. 1800. Po Mszy św. Gorzkie Żale. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tabernakulum będzie w kaplicy od 2000 do 2300. Zgodnie z Dekretem Metropolity Gdańskiego Msza Święta Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich zostaje przeniesiona na inny termin, po ustaniu epidemii.
 • WIELKI PIĄTEK - dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. Obowiązuje post ścisły. Transmisje StanTV.PL: godz. 1400 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego; 1800 Liturgia Męki Pańskiej. Wiernych zachęcamy do rodzinnego odprawienia Drogi Krzyżowej w domach i adoracji Krzyża domowego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 900 do 1730 z zachowaniem limitu 5 osób. Zachęcamy, aby zapisywać się na nią pod numerem telefonu 601 193 418. Spowiedź i Komunia św. jak w Wielki Czwartek. Adoracja Krzyża odbywa się bez ucałowania i bez dotykania. Grób w tym roku ma być prosty i symboliczny.
 • WIELKA SOBOTA - dzień OCZEKIWANIA na ZMARTWYCHWSTANIE, oraz wspomnienie naszego CHRZTU ŚW. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 900 do 1930 , spowiedź i Komunia św. jak wyżej
 • Nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Zachęcamy do pobłogosławienia ich w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgii domowej może przewodniczyć ojciec, matka lub ktoś z domowników. Na stronie www.stanislawbiskup.pl zamieściliśmy formularz błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Transmisja WIGILII PASCHALNEJ w StanTV.PL rozpocznie się  o godz. 2000. Wyjątkowo pomija się procesję z paschałem do kościoła, poświęcenie wody i pokropienie wiernych. Po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu, chwila adoracji i błogosławieństwo parafii od głównych drzwi kościoła na wzór papieskiego Urbi et Orbi. Liturgię kończy repozycja Najświętszego Sakramentu.
 • WIELKA NIEDZIELA Rezurekcja rozpocznie się o godz. 550  wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem parafii od drzwi kościoła. Msza św. rezurekcyjna transmitowana w StanTV.PL po repozycji Najświętszego Sakramentu ok. 600, bez porannej adoracji i procesji eucharystycznej. Po Komunii św. Hymn; „Ciebie Boga wysławiamy”. Następna Msza św. o godz. 800 i dalej jak w niedzielę. Spowiedzi w I Święto i Poniedziałek Wielkanocny nie będzie, podobnie jak Mszy św. w kaplicy.
 1. Kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna do odwołania. Także do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach pogrzebowych i bardzo ważnych. Prasę katolicką można nabywać w domu parafialnym przy wyjściu z kaplicy.
 2. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Leokadia Więczkowska, l. 86.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry