1. Drodzy Parafianie i Goście! Przyjmijcie od nas, Waszych Duszpasterzy, życzenia świąteczne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. W święte dni Triduum Paschalnego stajemy w postawie wdzięczności wobec zbawczych tajemnic życia Jezusa Chrystusa. Niech nadzieja płynącą ze Zmartwychwstania uzdolni nas do większego działania na rzecz bliźnich i pozwoli w pełni żyć Bożą Miłością. Niech usunie każdy lęk, niepokój i stanie się źródłem zwycięstwa Dobra, Prawdy i Życia w świecie oraz w naszych rodzinach. Niech moc Zmartwychwstałego Pana i Jego opiekuńcza Miłość, pomoże Wam głębiej odkrywać Boga w codziennym życiu i z wiarą przyjmować Jego wolę. Niech obudzi w każdym z nas odwagę, abyśmy stali po stronie cywilizacji życia i miłości, prawdy, godności i praw człowieka. Ogarnięci tą Wielką Tajemnicą, życzmy również wielu chwil pełnych otuchy, refleksji oraz dobra odradzającego się w każdym czasie. Obdarowani miłosierdziem, dzielmy się nim, jak chlebem powszednim, a wszystkim chorym i słabym nieśmy nadzieję. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Tęsknimy za Wami - Wasi Duszpasterze!
  2. Jako kapłani, Wam posługujący, składamy także z serca płynące podziękowania za modlitwy i życzenia otrzymane z okazji świąt Wielkiej Nocy i Wielkiego Czwartku - Dnia Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Raz jeszcze – najserdeczniejsze „Bóg zapłać!”. Dzisiaj Msze św. tylko w kaplicy, w Domu Parafialnym, w porządku niedzielnym. Dziś i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 1030 i 1200.
  3. Jutro, w drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. w kaplicy, jak w niedzielę. W tym dniu modlimy się za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz za uczelnie katolickie w naszej Archidiecezji.
  4. Pomimo pandemii codziennie spowiadamy i udzielamy Komunii Świętej zgodnie z zachowaniem wymaganych standardów. Na konkretną datę i godzinę można umówić się pod specjalnym numerem telefonu, czynnym w tym tygodniu od wtorku do soboty w godzinach 900-1600 oraz 2200-2300. Każdy otrzyma swoje 10 minut na Spowiedź i Komunię Świętą w Domu Parafialnym. W ten sposób można również zgłaszać dodatkowe wizyty kapłanów u chorych, rezerwację miejsc na Mszy św. dla Ofiarodawców i pozostałych chętnych oraz zapisy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Numer telefonu specjalnego: 601 193 418. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony stanislawbiskup.pl gdzie pod zakładką „Koronawirus”, znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Dalej obowiązuje limit pięciu osób obecnych na liturgii.
  5. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w liturgii w naszej parafii poprzez transmisję telewizyjną na naszym kanale StanTV.PL
  6. Kościół przedłuża nasze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego na Oktawę wielkanocną. Trwajmy w łasce Bożej uczestnicząc w codziennej Eucharystii. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy do modlitwy, szczególnie o godz. 1500 i do udziału w Godzinie Miłosierdzia, transmitowanej w naszej telewizji StanTV.PL.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy patronalne Święto Caritas. Rozpocznie się 76 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania.
  9. Do odwołania, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna. Także do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach pogrzebowych i najpilniejszych.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry