1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia przeżywamy ostatni dzień Oktawy Wielkanocy. „Jezu, ufam Tobie” – te trzy słowa szczerze wypowiedziane najbardziej radują Boże serce, a nam grzesznikom dodają prawdziwej odwagi do nawrócenia. W tym roku obowiązek Spowiedzi wielkanocnej można wypełnić jeszcze do 7. czerwca – Uroczystości Trójcy Świętej zamykającej całość Okresu Wielkanocnego. Dzisiejsze Msze Święte według porządku niedzielnego w Domu Parafialnym z limitem frekwencji do 5 osób. Nabożeństwo Godziny Bożego Miłosierdzia będziemy transmitowali od 1500 z kaplicy poprzez StanTV.pl – bez udziału wiernych. Dziś w Krakowie śluby wieczyste w Zakonie Braci Kaznodziejów złoży nasz parafianin br. Jeremi Tkaczyk OP. Transmisja internetowa rozpocznie się o godz. 10.30 pod adresem https://cutt.ly/Sluby_Wieczyste Zapraszamy i prosimy o modlitwę w jego intencji.
  2. Koronawirus dał się wszystkim we znaki, zwłaszcza w Święta. Dziękujemy za Waszą modlitwę, wyrazy życzliwej pamięci i materialnego wsparcia dla Parafii oraz za udział w nabożeństwach transmitowanych przez StanTV.pl Przychodzącym do Domu Parafialnego dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość i dyscyplinę. Niemożność pełnego usłużenia parafianom była dla nas duszpasterzy źródłem prawdziwej boleści i frustracji. Bogu dzięki od 20 kwietnia zgodnie z wytycznymi władz zwiększa się dostępność liturgii. Zakończył się również etap remontu prezbiterium kościoła, dlatego od poniedziałku przenosimy się do naszej świątyni parafialnej, gdzie metraż pozwala na obecność 44. uczestników nabożeństw. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii.
  3. Wraca spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15. minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 2000, a w niedzielę podczas Mszy Świętych. Zatem kończy działalność nasza infolinia, której głównym celem było zapewnienie Parafianom udziału w Sakramentach Świętych o określonej godzinie. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji w świątyni. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Kiosk dostępny od wnętrza kościoła czynny od przyszłej niedzieli. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Transmsje  Mszy świętej o 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w naszej telewizji - StanTV.pl.
  4. Dzisiaj rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Skarbonki z jałmużną wielkopostną można w nadchodzącym tygodniu składać w koszu przed ołtarzem w kościele. Dziękujemy za dzieła miłosierdzia, podejmowane zwłaszcza wobec najbardziej potrzebujących w czasie pandemii. Zapraszamy nowych wolontariuszy do wstępowania do Parafialnego Zespołu Caritas.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we czwartek 23. kwietnia Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika - Głównego Współpatrona Polski i Głównego Patrona Archidiecezji Gdańskiej. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Wojciecha oraz Pana Jerzego - Zakrystianina. Z powodu epidemii obchody muszą poczekać. W sobotę 25 kwietnia Święto św. Marka Ewangelisty.
  6. W przyszłą niedzielę 26 kwietnia przypada 12. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia do Archikatedry Oliwskiej. Otaczajmy modlitwą naszych Pasterzy, zwłaszcza kiedy zmagają się z podeszłym wiekiem, słabością i kwarantanną.
  7. Do odwołania, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna. Także do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach pogrzebowych i najpilniejszych.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry