1. Trzecia Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania w naszych domach i rodzinach Pisma Świętego. W Liście św. Pawła do Rzymian (10,17) czytamy: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa”.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do duchowej łączności z Archikatedrą Oliwską, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha - naszego Patrona, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska. Mszy Świętej Odpustowej o godz. 1130 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Chrzciciela Pomorza. Liturgia transmitowana będzie na stronie Gościa Gdańskiego. Dziś również przypada 12. rocznica Ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia do Archikatedry Oliwskiej. Otaczajmy modlitwą naszych Pasterzy, zwłaszcza kiedy zmagają się z podeszłym wiekiem i słabością.
 3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:- w środę, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,
  - w piątek 1 maja, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika - modlimy się za Ludzi Pracy. W tym dniu przypada również I Piątek Miesiąca.  Okazja do spowiedzi przed Mszą św. godz. 630 730  i  od 1730. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro wiernych udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Odwiedziny chorych w domach wyjątkowo już w I Piątek
  w godzinach rannych, ponieważ w I Sobotę z racji uroczystości kapłani pozostaną w kościele.
 4. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z uwagi na liturgiczne pierwszeństwo niedzieli przypada w tym roku w sobotę 2 maja. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 1230. Tego dnia przypada również Dzień Flagi Narodowej i Polonii.
 5. W maju patronuje nam Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 1945.
 6. W ubiegły poniedziałek przenieśliśmy się z powrotem po remoncie do naszej świątyni parafialnej, gdzie metraż pozwala na obecność 58. uczestników nabożeństw. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii. Powróciła spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15. minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 2000, a w niedzielę podczas Mszy Świętych. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji w świątyni - 58 osoby. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Dla kaplicy - limit 10 osób. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl, gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Od przyszłej niedzieli transmisje Mszy św. na naszym kanale STAN.TV, w niedzielę o godz. 11⁰⁰ i 18⁰⁰, a w dni powszednie o godz. 18⁰⁰.
 7. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka na tacę na prace wykonane w naszym kościele. Za ofiary składamy „Bóg zapłać!” Jak również zdalna wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca poprzez Zelatorów Róż, którzy poinformują członków swoich Róż o kolejnych tajemnicach.
 8. Od dzisiaj otwarty jest Kiosk parafialny. Wejście od wnętrza kościoła. W kiosku polecamy: świąteczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani”.
 9. Do odwołania, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna. Także do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach pogrzebowych i najpilniejszych. Intencje mszalne można także zamawiaćpo Mszach św. w zakrystii. Zapraszamy.
 10. W imieniu Przewodniczącego KEP, prosimy wszystkich parafian, o modlitwę błagalną o DESZCZ: „Pod Twoją obronę…”

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry