1. Dzisiejsza Niedziela III Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się też Tydzień Biblijny. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń. W kościele wyłożone są do zabrania karteczki ze skrótacją cytatów biblijnych do osobistego czytania. Na spotkania Kręgu Biblijnegozapraszamy w czwartki o godz. 1900 do Klubu Fides.

2. W związku z Niedzielą Dobrego Pasterza, przypadającą z tydzień, dziś obecny jest w naszej wspólnocie kleryk I roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, Adrian Nastały, który po homilii przedstawi świadectwo o swoim powołaniu do służby Bogu w życiu kapłańskim. Po Mszy św. można będzie nabyć czasopismo kleryków GSD: „Novellae Olivarum”.

3. Dzisiaj o godz. 1900 odbędzie się w kościele kolejna katecheza o liturgii: „Najcenniejszy Skarb”.

4W tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek, 10.tą rocznicę nominacji ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Pamiętajmy o Pasterzu Archidiecezji w naszych modlitwach.
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. W poniedziałek 16 kwietnia zapraszamy do Klubu Fides o godz. 1900 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej podczas którego w ramach cyklu filmowego "Ludzie i miejsca wiary" można będzie obejrzeć film pt. "Błogosławiona wina".

6. W najbliższą środę, ze względu na testy gimnazjalne, nie będzie spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla Gimnazjalistów.

7. Skupienie modlitewne i zebranie organizacyjne dla rodziców przed pierwszą spowiedzią dzieci odbędzie się w czwartek 19 kwietnia o godz. 1800 w kościele. Natomiast I Spowiedź dzieci będzie w kościele, w sobotę 21. kwietnia, o godz. 900.

8. Ks. Łukasz zaprasza młodzież na spływ kajakowy rzeką Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły na plakatach i u ks. Łukasza.

9. Po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej oraz w związku z trudnościami organizacyjnymi, FestynuOdpustowego św. Stanisława BM w tym roku nie będzie.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłatę reszty należności.

11. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę",  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”.  Można też nabyć nowe pismo katolickie „List do Pani”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Dzisiaj Wspólnota Dzieci Bożych serdecznie zaprasza  do Klubu „Fides” 
na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 - 1400.

13Ostatnio odeszli do wieczności:
† Stanisława Andrzejczak, l. 92, zam. ul. Chrobrego,
† Eugeniusz Ciba, l. 87, zam. al. Legionów,
† Barbara Kołodziej, l. 90, zam. ul. Wyspiańskiego.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry