1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski,

Głównej Patronki Polski. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. Podczas Mszy św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski NMP.W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o godz. 1230.
2. Po południu o godz. 1730 rozpocznie się nabożeństwo majowe, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski o 1945.
3. Zapraszamy do udziału w liturgii w kościele parafialnym. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii. Powróciła spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15. minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 2000, a w niedzielę podczas Mszy św. W kościele może być obecnych - 58. osób. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Dla kaplicy - limit wynosi 10. osób. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji.Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl gdzie  pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe.
4. Transmisje Mszy św. w tygodniu o godz. 1800, a następnie nabożeństwo majowe oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski o 1945 natomiast w niedziele o godz. 1100 i 1800.
5. Jutro odbędzie się zbiórka na tacę na prace remontowe wykonane w prezbiterium naszego kościoła oraz termoizolację ściany południowej kościoła i plebanii. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
6. Przed nami, już blisko, uroczystość parafialna. W tym roku, z racji epidemii, będziemy ją przeżywać inaczej, bo tylko we własnym gronie. W piątek, 8 maja, zapraszamy na Msze św. ku czci św. Stanisława BM o godz. 700, 800, 1700, 1800. Do udziału zapraszamy serdecznie parafian, przedstawicieli parafialnych grup duszpasterskich. Nie odbędzie się w tym dniu, zaplanowane wcześniej Bierzmowanie pod przewodnictwem Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego. Na razie też nie znany jest nowy termin.
7. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby I Komunia św. odbyła się w tym roku szkolnym, z zachowaniem przepisów sanitarnych, zapraszamy na spotkanie w czwartek, 7 maja, o godz. 1900, do kaplicy w Domu Parafialnym.
8. W najbliższą niedzielę, 3 maja br., zapraszamy serdecznie do duchowej łączności i uczestnictwa we Mszy świętej w intencji Ojczyzny, w 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Eucharystii o godz. 1130 w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Transmisja na stronie internetowej gdańskiego Gościa Niedzielnego.
9. W dzisiejszą uroczystość Klub Fides i kiosk parafialny nie będą czynne.
10. Do odwołania, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna. Także do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach pogrzebowych i najpilniejszych. Intencje mszalne można także zamawiać po Mszach św. w zakrystii. Zapraszamy serdecznie.
11. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Irena Rakocka, l. 68,
† Małgorzata Ziarko, l. 54,
† Franciszek Skierka, l. 66.     

  Wieczny odpoczynek ...

  1. 12. Dziękujmy Panu Bogu za tak potrzebne opady i prosimy wszystkich parafian, o dalszą modlitwę błagalną o DESZCZ: „Pod Twoją obronę…”

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry