1. Czwarta Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się za osoby powołane i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Naszą modlitwą obejmijmy naszego parafianina, br. Jeremiego Tkaczyka, Dominikanina, który w ubiegłym miesiącu złożył śluby wieczyste. Dziś również Dzień Modlitw za Emigrację Polską.
 2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się zbiórka na tacę na prace remontowe wykonane w prezbiterium naszego kościoła oraz termoizolację ściany południowej kościoła i plebanii. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 3. W tym miesiącu również dziś będzie zdalna wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca poprzez Zelatorów Róż, którzy poinformują członków swoich Róż o kolejnych tajemnicach.
 4. W maju patronuje nam Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 1945.
 5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona strażaków,
  - w środę, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach: ks. Filipie Krauze oraz ks. Jakubie Karpeta,
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca, módlmy się o nowe powołania do służby Bożej,
  - w piątek, módlmy się o pokój, w 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej,
  - w sobotę po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”.
 6. Przed nami, już blisko, uroczystość parafialna. W tym roku, z racji epidemii, będziemy ją przeżywać inaczej, bo tylko we własnym gronie. W piątek, 8 maja, zapraszamy na Msze św. ku czci św. Stanisława BM, Głównego Patrona Polski, o godz. 700, 800, 1700, 1800. Do udziału zapraszamy serdecznie parafian, przedstawicieli parafialnych grup duszpasterskich. Nie odbędzie się w tym dniu, zaplanowane wcześniej, Bierzmowanie pod przewodnictwem Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego. Na razie też nie znany jest nowy termin. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Zapraszamy do udziału w liturgii w kościele parafialnym. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii. Powróciła spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15. minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 2000, a w niedzielę podczas Mszy św. W kościele może być obecnych - 58. osób. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Dla kaplicy - limit wynosi 10. osób. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Transmisje Mszy św. w niedziele o godz. 1100 i 1800, w tygodniu o godz. 1800, a następnie nabożeństwo majowe oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 .
 8. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby I Komunia św. odbyła się w tym roku szkolnym, z zachowaniem przepisów sanitarnych, zapraszamy na spotkanie w czwartek, 7 maja, o godz. 1900, do kaplicy w Domu Parafialnym.
 9. Dzisiaj otwarty jest Kiosk parafialny. Wejście od wnętrza kościoła. W kiosku polecamy: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani”.
 10. Dziś przypada 4.rocz. śm. † Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego. Wieczny odpoczynek ...
 11. Dziękujemy Panu Bogu za tak potrzebne opady i prosimy wszystkich parafian, o dalszą modlitwę błagalną o DESZCZ: „Pod Twoją obronę…”

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry