1. W 5 Niedzielę Wielkanocy modlimy się słowami kolekty: „Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem”.
 2. Dzisiaj po południu, o godz. 1730, zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. W maju patronuje nam Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 1945.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:
  - w czwartek, święto św. Macieja, apostoła,
  - w sobotę, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski,  po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W środę, 13. maja, przypada 103. rocznica objawień fatimskich oraz 39. rocznica zamachu na Jana Pawła II. O godz. 2000 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo, które rozpocznie się Mszą św., a modlitwa różańcowa odbędzie się w kościele. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie oblewać woskiem ławek i posadzki kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy dzień imienin Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego, Sławoja Leszka Głódzia. W naszych modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.
 7. Zapraszamy do udziału w liturgii w kościele parafialnym. Nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii. Powróciła spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15. minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 2000, a w niedzielę podczas Mszy św. W kościele może być obecnych - 58. osób. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Dla kaplicy - limit wynosi 10. osób. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji.
 8. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl, gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Transmisje Mszy św. w niedziele o godz. 1100 i 1800, a w tygodniu o godz. 1800, następnie nabożeństwo majowe oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000.
 9. Dzieci z klas czwartych, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii św., prosimy wraz z rodzicami, aby w kolejnych niedzielach maja, przystąpiły do spowiedzi i w gronie rodziny podczas Mszy św., podziękowały za dar Chrystusa eucharystycznego, ponieważ w tym roku, nie odbędzie się wspólna uroczystość rocznicowa.
 10. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz do Zawoi odbędzie się w czwartek o godz. 1900 w kaplicy bł. Bronisława.
 11. Kawiarenka w Klubie Fides w dalszym ciągu będzie nieczynna.
 12. Dzisiaj otwarty jest kiosk parafialny. Wejście od wnętrza kościoła. W kiosku polecamy: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie.
 13. Dziękujemy Panu Bogu za tak potrzebne opady i prosimy wszystkich parafian, o dalszą modlitwę błagalną o DESZCZ: „Pod Twoją obronę…”
 14. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Helena Żurawska, l. 90,
  † Alicja Balcerzak, l. 62, czł. 8 Róży,
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry