1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy dzień imienin Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. W naszych modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.
 2. Dziś po południu, o godz. 1730, zapraszamy na nabożeństwo majowe. Według nowych wytycznych, w kościele może być obecnych - 87. osób. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Dla kaplicy obecnie - limit wynosi 15. osób. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji.
 3. W maju patronuje nam Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 1945.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Jana I, papieża,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”,
  - w następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. W poniedziałek, 18 maja, naszymi modlitwami i uczynkami miłosierdzia, podziękujmy Panu Bogu, za życie i posługę św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę Jego urodzin. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym o godz. 1830 i Apelu Jasnogórskim, o 1945.
 6. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach.
 7. Zapraszamy do udziału w liturgii w kościele parafialnym. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii. Powróciła spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15. minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 1945, a w niedzielę podczas Mszy św.
 8. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Transmisje Mszy św. już tylko w niedziele o godz. 1100 i 1800.
 9. Dzieci z klas czwartych, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii św., prosimy wraz z rodzicami, aby w kolejne niedziele maja przystąpiły do spowiedzi i w gronie rodziny podczas Mszy św. podziękowały za dar Chrystusa eucharystycznego, ponieważ w tym roku, nie odbędzie się wspólna uroczystość rocznicowa.
 10. W niedzielę 24 maja podczas Mszy św. o godz. 1230 , nasz parafianin, ks. Paweł Jakimcio, będzie składał Panu Bogu podziękowanie za 25 lat kapłaństwa oraz udzieli jubileuszowego błogosławieństwa. Do udziału zapraszamy wspólnotę parafialną.
 11. Kawiarenka w Klubie Fides nadal nie będzie czynna.
 12. Dzisiaj otwarty jest kiosk parafialny. Wejście od wnętrza kościoła. W kiosku polecamy: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”. Jest też poręcznie wydana nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie BM.
 13. Dziękujemy Panu Bogu za tak potrzebne opady i prosimy wszystkich parafian, o dalszą modlitwę błagalną o DESZCZ: „Pod Twoją obronę…”
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Bogusław Gorczewski, l. 86,
  † Bogdan Łepek, l. 58,
  † Kazimierz Wysiatycki, l. 94.

    Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry