1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego, że nasza Ojczyzna jest w Niebie. Obchodzimy również Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1230, nasz parafianin, ks. Paweł Jakimcio, będzie składał Panu Bogu podziękowanie za 25. lat kapłaństwa i posługi duszpasterskiej oraz udzieli jubileuszowego błogosławieństwa. Do udziału zapraszamy wspólnotę parafialną.
 3. Dziś po południu, o godz. 1730, zapraszamy na nabożeństwo majowe. Według nowych wytycznych, w kościele może być obecnych - 87. osób. Wejście wyłącznie przez główne drzwi od strony Gedanii. Dla kaplicy obecnie - limit wynosi 15. osób. Wciąż będziemy zobowiązani kontrolować limit frekwencji.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Wszystkim dzieciom przypominamy o przypadającym Dniu Matki.
  - w piątek, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W ostatnim tygodniu maja zapraszamy na Nabożeństwa majowe. W tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 1945.
 6. Zapraszamy do udziału w liturgii w kościele parafialnym. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii. Powróciła spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą oraz w czasie wieczornej adoracji do godz. 1945, a w niedzielę podczas Mszy św.
 7. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony www.stanislawbiskup.pl, gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Transmisje Mszy św. już tylko w niedziele o godz. 1100 i 1800.
 8. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mszą św. o godz. 1030 w kaplicy, młodzież Bierzmowana w roku 2019, podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego. W Wigilię ur. Czuwanie w kościołach stacyjnych - program na tablicy ogłoszeń.
 9. Dzieci z klas czwartych, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii św., prosimy wraz z rodzicami, aby w kolejne niedziele przystąpiły do spowiedzi i w gronie rodziny podczas Mszy św. podziękowały za dar Chrystusa eucharystycznego, ponieważ w tym roku, nie odbędzie się wspólna uroczystość rocznicowa.
 10. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe wykonane w naszym kościele. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
 11. W imieniu wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas prosimy o nie przynoszenie odzieży ani butów.
 12. Kawiarenka w Klubie Fides nadal nie będzie czynna.
 13. Dzisiaj otwarty jest kiosk parafialny. Wejście od wnętrza kościoła. W kiosku polecamy: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”. Jest też poręcznie wydana nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie BM.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Krzysztof Surgot, l. 61,
  † Janina Cicha, l. 84,
  † Bernard Jach, l. 76, z III Róży, nasz wieloletni kościelny.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry