1. Kościół uroczyście wspomina dziś i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, która wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzona była już w czasach apostolskich. Uczcijmy Boga za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. Mszą św. o godz. 1030 w kaplicy młodzież Bierzmowana w 2019 roku podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego.
 2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe wykonane w naszym Kościele. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
 3. Dziś po południu, o godz. 1730, zapraszamy na ostanie nabożeństwo majowe. Natomiast o 1945 na ostatni Apel Jasnogórski.
 4. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830 , a w niedziele o g. 1730.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, zapraszamy na Msze św. o godz. 700, 800 i 1800. Rozpoczyna się Okres Zwykły w Liturgii Kościoła. Rodzicom przypominamy o przypadającym w poniedziałek Dniu Dziecka.
  - w środę, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  - w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych, prośmy też o nowe powołania do służby Bożej,
  - w piątek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od 1630, natomiast o godz. 1700. Msza św. dla dzieci i młodzieży.
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z sakramentami św. Natomiast o godz. 1200 do kościoła Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej A.G. zaprasza na nabożeństwo pierwszosobotnie.
  - w przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy ur. Najświętszej Trójcy.
 6. Według nowych wytycznych, zostaje zdjęty limit osób obecnych w kościele. Otwarte zostają wszystkie drzwi wejściowe. Obowiązuje nadal obowiązek zachowania dystansu oraz zasłanianie ust i nosa przez wszystkich w kościele, z wyjątkiem kapłana przewodniczącego liturgii.
 7. Zapraszamy do udziału w liturgii w kościele parafialnym. Spowiedź w konfesjonale - w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą, a w niedzielę podczas Mszy św.
 8. W tygodniu, po nabożeństwie, zapraszamy w dalszym ciągu, na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 2000.
 9. Nadal zachęcamy do śledzenia naszej strony stanislawbiskup.pl, gdzie pod zakładką „Koronawirus” znajdziemy najnowsze dokumenty kościelne i rządowe. Transmisje Mszy św. z naszego kościoła w dzisiejszą niedzielę będą po raz ostatni o godz. 1100 i 1800.
 10. „Bóg zapłać” za dary składane na rzecz parafii. W imieniu wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas prosimy o nie przynoszenie odzieży ani butów.
 11. Od jutra w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na IV kwartał br. Przyjmujemy także Msze św. gregoriańskie.
 12. Od niedzieli 28. czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicy z racji wakacji.
 13. W kiosku polecamy: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”. Jest też poręcznie wydana nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie BM.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Gertruda Topolska, l. 86,
  † Maria Ossowska, l. 69.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry