1. Kościół w Niedzielę dzisiejszą w sposób szczególny przyjmuje objawienie Syna Bożego i świadectwo Ducha Prawdy, uwielbiając Boga Jedynego, który jest Trójcą: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Módlmy się często słowami: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”
 2. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830 , a w niedziele o g. 1730.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. św. Jadwigi Królowej,
  - w piątek, wspomnienie bł. Męczenników, Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, kmdr. ppor. Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy,
  - w sobotę, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
 4. Według Dekretu Metropolity Gdańskiego, z dniem 30 maja br., przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych i dlatego możemy powrócić do zwyczajnych praktyk religijnych. Nadto w dalszym ciągu w kościołach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny, nie ma też obowiązku zachowania odległości 2 metrów między osobami. Metropolita odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Zachęca  do udziału w codziennej liturgii w parafii.
 5. Przedłużony zostaje czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika, a wiąże się również z przystąpieniem do Sakramentu Pokuty. Nadal nie używamy wody święconej. Zachowujemy dalej ogólne zasady sanitarne.
 6. Przywrócone zostaje zwyczajne duszpasterstwo w grupach parafialnych i praktyka posługi chorym w ich domach, zwłaszcza z racji pierwszego piątku czy pierwszej soboty miesiąca, jak również odwiedzin chorych. Od następnej niedzieli, przez Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Jeszcze do środy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie czerwcowym.
 7. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży - w środę, 17. czerwca br., o godz. 1600, udzieli Ks. Bp Zbigniew Zieliński. Spotkanie rodziców odbędzie się w środę, 10. czerwca o godz. 1900 w kaplicy Domu Parafialnego.
 8. W czwartek przypada ur. Bożego Ciała. Msze św. o godz. 630, 800, 900, 1100, 1230 i 1800.  Mszy św. w kaplicy nie będzie. W tym roku tradycyjna procesja Bożego Ciała, nie wyruszy ulicami parafii, lecz do czterech ołtarzy w kościele, po Mszy św. o godz. 900 i 1800.  Intencje z czwartego ołtarza zostaną odprawione o godz. 1100.
 9. Zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała do udziału w procesji wewnątrz kościoła po nabożeństwie eucharystycznym o godz. 1830. Na piątek w Oktawie, Ks. Abp Metropolita Gdański, udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 10. Na Nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę, 13 czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 2000
 11. Wczoraj odbyła się I Komunia św. pierwszej grupy dzieci z klas trzecich. Następne odbędą się w sobotę, 20 i 27 czerwca br. o godz. 1000. Prosimy parafian o modlitwę w intencji dzieci.
 12. W przyszła niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd, rekolekcyjno – wypoczynkowy, naszych dzieci i młodzieży. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 13. Od niedzieli 28  czerwca  nie będzie Mszy św. w kaplicy z racji wakacji.
 14. W kiosku polecamy: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”.  Jest też poręcznie wydana nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie BM.
 15. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Danuta Baj, l. 65,
  † Jolanta Lidke, l. 79
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry