1. W dzisiejszą uroczystość Bożego Ciała Msze św. dzisiaj o godz. 630, 800, 900, 1100, 1230 i 1800. Mszy św. w kaplicy dzisiaj nie będzie. W tym roku tradycyjna procesja Bożego Ciała, nie wyruszy ulicami parafii, lecz do czterech ołtarzy w kościele, po Mszy św. o godz. 900 i 1800.  W czasie jej trwania wszyscy stoją na swoich miejscach, zwracając się w kierunku akcji liturgicznej, a z Najświętszym Sakramentem idą tylko kapłani i asysta liturgiczna. Intencje z czwartego ołtarza zostaną odprawione w kościele o godz. 1100.
 2. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy popołudniu o godz. 1730.
 3. W ramach „oktawy” Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 (piątek i sobotę), po której będzie nabożeństwo eucharystyczne w kościele. W niedzielę procesja po nabożeństwie o godz. 1730.
 4. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej dnia 12. czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Metropolita odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Zachęca też do udziału w codziennej liturgii w parafii.
 5. 5. W liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w piątek, wspomnienie bł. Męczenników, Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego,  kmdr. ppor. Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów i Alicji Kotowskiej, zakonnicy oraz Towarzyszy,
  - w sobotę, wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 6. Wczoraj zakończyliśmy, trwającą ponad trzy miesiące, wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkim, którzy brali w niej udział, składamy serdeczne podziękowania za modlitwę w intencjach polecanych przez Kościół. „Bóg zapłać!”
 7. W środę, 17. czerwca, o godz. 1600 odbędzie się w naszej parafii Bierzmowanie młodzieży. W niedzielę, 14. czerwca, o godz. 1900 rozpocznie się Triduum przez przyjęciem Sakramentu Ducha Świętego.
 8. Na Nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę, 13. czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 2000
 9. W niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd, rekolekcyjno - wypoczynkowy, naszych dzieci i młodzieży. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 10. Przedłużony zostaje czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika, a wiąże się również z przystąpieniem do Sakramentu Pokuty. Nadal nie używamy wody święconej. Zachowujemy dalej ogólne zasady sanitarne.
 11. Od niedzieli 28. czerwca br., z racji wakacji, nie będzie Mszy św. w kaplicy. Natomiast w lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 12. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 13. W dniu dzisiejszym kiosk parafialny będzie nieczynny.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry