1. W dzisiejszą niedzielę dziękujemy za 50. lat kapłaństwa Abpa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego. W naszych modlitwach prośmy Boga, by w mocy Ducha realizował pasterskie posługiwanie w naszej Archidiecezji.
 2. 2. Dziś odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd, rekolekcyjno - wypoczynkowy, naszych dzieci i młodzieży. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 3. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830 ,  a w niedziele o g. 1730.
 4. W ramach Oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym, wyruszy procesja eucharystyczna w kościele. W czasie jej trwania wszyscy pozostają na swoich miejscach, a z Najświętszym Sakramentem idą tylko kapłani i asysta liturgiczna.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
  - w czwartek, zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się błogosławieństwo wianków, które będzie można nabyć u Scholii Gloria,
  - w piątek, uroczystość Najświętszego  Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post oraz zachowanie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  - w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP , po Mszy św. o godz. 700 „Godzinki”.
 6. W środę, 17. czerwca, o godz. 1600 Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu  Bierzmowania młodzieży. Dzisiaj o godz. 1900 rozpocznie się Triduum przez przyjęciem Sakramentu Ducha Świętego. Kandydatów polecamy modlitwie parafian.
 7. Następne terminy I Komunia św. dzieci z klas trzecich to soboty, 20 i 27 czerwca br. o godz. 1000. Prosimy parafian o modlitwę w intencji dzieci.
 8. W sobotę o godzinie 1200 Ks. Łukasz Grelewicz wraz z kolegami kursowymi odprawią w naszej parafii Mszę świętą dziękczynną za 10. lat kapłaństwa. Natomiast Mszą św. o g. 1500 ks. Filip Krauze będzie dziękował za 22. lata kapłaństwa. Zapraszamy parafian.
 9. Przedłużony zostaje czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika, a wiąże się również z przystąpieniem do Sakramentu Pokuty. Zachowujemy dalej ogólne zasady sanitarne.
 10. Od niedzieli 28.  czerwca br., z racji wakacji, nie będzie Mszy św. w kaplicy. Natomiast w lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz  urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 11. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 12. W kiosku polecamy: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”. Jest też poręcznie wydana nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie BM.
 13. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Zbigniew Fedurek  l. 65,
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry