1. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1300 w Archikatedrze Oliwskiej, Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański będzie dziękował za 50. lat kapłaństwa W naszych modlitwach prośmy Boga, by w mocy Ducha realizował pasterskie posługiwanie w naszej Archidiecezji.
    2. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830 ,  a w niedziele o godz. 1730.3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w środę, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
- w czwartek, wspomnienie bł. Doroty z Mątów,
- w sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, po Mszy św. o godz. 700 „Godzinki”.
4. Walne Zebranie członków PO Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 1900 w parafialnym Klubie Fides.
5.  We wtorek, 25. czerwca, o godz. 1900  Wspólnota „Ogień Miłosierdzia" zaprasza do kościoła na uwielbienie i katechezę o Eucharystii. Również we wtorek obchodzimy Dzień Ojca, o czym przypominamy dzieciom.
6. W piątek, 26 czerwca, przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowańców  na Mszę św. o godz. 800.
7. Ostatnim terminem I Komunia św. dzieci z klas trzecich będzie sobota, 27 czerwca br. o godz. 1000. Prosimy parafian o modlitwę w intencji dzieci.
8. Za tydzień po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i  potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.
9. Za tydzień, w niedzielę, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe wykonane w naszym kościele. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
10. Przedłużony zostaje czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika, a wiąże się również z przystąpieniem do Sakramentu Pokuty. Zachowujemy dalej ogólne zasady sanitarne.
11. Od niedzieli 28.  czerwca br., z racji wakacji, nie będzie Mszy św. w kaplicy. Natomiast w lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz  urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
12. Dziękując za wszelki dar serca, w imieniu PZ Caritas, prosimy o nie przynoszenie obuwia oraz odzieży w czasie wakacji. „Bóg zapłać”.
13. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
14. W kiosku polecamy: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, „Naszą Arkę”, Jest też pismo katolickie „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”. Jest też poręcznie wydana nowa książka o naszym Patronie - św. Stanisławie BM.
15. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Stanisław Michałowski  l. 77. 
Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry