1. W piątek rozpoczęły się wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. Dziś taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe wykonane w naszym kościele. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W dzisiejszą niedzielę, po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
 4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Szczególną modlitwą obejmujemy  Ojca Świętego Franciszka i jego posługę. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
  - we wtorek, wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego,
  - w środę, po wieczornej Mszy św. Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona.
  - w czwartek, przeżywamy I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  - w piątek, święto św. Tomasza, Apostoła oraz I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 700 i od 1730 Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. g. 700 i 1800.
  - w sobotę, obchodzimy I Sobota Miesiąca, a po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. sobotnie, na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.
 1. W dawnej tradycji Kościoła, miesiąc lipiec, poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 2. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się w kościele za tydzień o godz. 1730. Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.
 3. Dziękując za wszelki dar serca, w imieniu PZ Caritas, prosimy o nie przynoszenie obuwia oraz odzieży w czasie wakacji. „Bóg zapłać”.
 4. W tym roku zapraszamy do udziału w jednym dniu Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Zapisy przez stronę internetową. Codziennie będzie jeździł autokar, którym będzie można dojechać na początek dnia pielgrzymowania i wrócić do Gdańska po zakończonym dniu. W ramach Grupy Biało-Złotej zapraszamy do modlitwy za pielgrzymów oraz do udziału w pielgrzymce po kościołach stacyjnych w Gdańsku. Lista kościołów stacyjnych i daty apeli pielgrzymkowych dostępna jest w gablocie. Więcej informacji w niedzielę 05. lipca br.
 5. Od dzisiejszej niedzieli, z racji wakacji, nie będzie Mszy św. w kaplicy. Natomiast w lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 6. Jeszcze dziś w kiosku parafialnym, a w lipcu i sierpniu w zakrystii, polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego".
 7. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 8. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry