1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. W tym roku zapraszamy do udziału w jednym dniu Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Zapisy przez stronę internetową. Codziennie będzie jeździł autokar, którym będzie można dojechać na początek dnia pielgrzymowania i wrócić do Gdańska po zakończonym dniu. W ramach Grupy Biało-Złotej zapraszamy do modlitwy za pielgrzymów oraz do udziału w pielgrzymce po kościołach stacyjnych w Gdańsku. Lista kościołów stacyjnych i daty apeli pielgrzymkowych dostępna jest w gablocie. Szczegóły u ks. Łukasza.
 3. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się po południu o godz. 1730 . Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.
 4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie błogosławionej  Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do bł. Bronisława Komorowskiego.
  - we wtorek, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  - w środę, wspomnienie św. Jana z Dukli, po wieczornej Mszy św. Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona.
  - w czwartek, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  - w sobotę, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 1. W dawnej tradycji Kościoła, miesiąc lipiec, poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litaniido Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 1. Dziękując za wszelki dar serca, w imieniu PZ Caritas, prosimy o nie przynoszenie obuwia oraz odzieży w czasie wakacji. „Bóg zapłać”.
 2. Przez okres wakacji Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 3. W lipcu i sierpniu w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.
 4. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 5. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
 6. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Maria Pietkiewicz, l. 91,
  † Stanisław Rompczyk, l. 92.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry