1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni zamkniętej.
 2. W tym roku zapraszamy do udziału w jednym dniu Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Zapisy przez stronę internetową. Codziennie będzie jeździł autokar, którym będzie można dojechać na początek dnia pielgrzymowania i wrócić do Gdańska po zakończonym dniu. W ramach Grupy Biało-Złotej zapraszamy do modlitwy za pielgrzymów oraz do udziału w pielgrzymce po kościołach stacyjnych w Gdańsku. Lista kościołów stacyjnych i daty apeli pielgrzymkowych dostępna jest w gablocie. Szczegóły u ks. Łukasza.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:                                        - w poniedziałek wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, a wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o  godz. 2000
  - w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy św. Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona.
  - w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,- w sobotę zapraszamy na „Godzinki” po Mszy św. o godz. 700.
 4. W dawnej tradycji Kościoła, miesiąc lipiec, poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 5. Przez okres wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 700 i 1800, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 6. W miesiącach wakacyjnych po prasę katolicką zapraszamy do zakrystii.
 7. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 8. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
 9. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Zenon Młyński lat 68.

           Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry