1. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. W tym roku zapraszamy do udziału w jednym dniu Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Zapisy przez stronę internetową. Codziennie będzie jeździł autokar, którym będzie można dojechać na początek dnia pielgrzymowania i wrócić do Gdańska po zakończonym dniu. W ramach Grupy Biało-Złotej zapraszamy do modlitwy za pielgrzymów oraz do udziału w pielgrzymce po kościołach stacyjnych w Gdańsku. Lista kościołów stacyjnych i daty apeli pielgrzymkowych dostępna jest w gablocie. Szczegóły u ks. Łukasza.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w środę, święto św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów,
  - w czwartek, święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,
  - w piątek, wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  - w sobotę,  święto św. Jakuba, Apostoła, a po Mszy św. o godz. 700zapraszamy na „Godzinki” .
 1. W sobotę, 25 lipca br., w święto św. Krzysztofa - Patrona kierujących i podróżujących, po Mszy św. o godz. 1800 zostaną poświęcone pojazdy.
 2. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
 3. W dawnej tradycji Kościoła, miesiąc lipiec, poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 4. Przez okres wakacji Msze św. w tygodniu odprawiane są o godz. 700 i 1800 czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 5. W miesiącach wakacyjnych po prasę katolicką zapraszamy do zakrystii.
 6. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
 7. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
 8. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Krystyna Radziun, lat 74,
  † Gertruda Czołba, lat 93 z 18 Róży.

      Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry