1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym by mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu. Gościom i wszystkim życzymy Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
  2. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dzisiaj o godz. 1730 na wymianę tajemnic.
  3. Dzisiaj o 2030 zapraszamy na sztafetowy Apel Jasnogórski i modlitwę w intencji pielgrzymujących na Jasną Górę. W codziennej modlitwie łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje do Domu naszej wspólnej Matki i Królowej.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek, wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów,
    - w czwartek, święto Przemienienia Pańskiego oraz I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych i prośmy o nowe powołania do służby Bożej,
    - w piątek, obchodzimy I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700 i od godz. 1730.
    - w sobotę, wspomnienie św. Dominika, prezbitera, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
  1. Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy - módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją na morzu, łącznie  z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.
  2. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie
  3. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  4. W okresie wakacji, w zakrystii, polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego"
  5. Ostatnio odeszła do wieczności:
    † Teresa Sosińska, l. 85, Zelatorka 18 Róży oraz Prezes PZ Caritas.
    Wieczny odpoczynek…

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry