1. Gościom i wszystkim Parafianom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa i zachowaniu dystansu społecznego podczas ceremonii liturgicznych w kościele.
 2. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym kościele i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:- w poniedziałek, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  - we wtorek, wspomnienie św. Klary, dziewicy,- w środę, wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbego, prezbitera i męczennika. W tym dniu przypada także wejście na Jasną Górę Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki . Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą.
  - w czwartek, wspomnienie św. męczenników, Poncjana, papieża i Hipolita, prezbitera. W tym dniu przypada (75.) rocznica urodzin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego. Pamiętajmy o Jubilacie w modlitwie.
  - w piątek, święto Rocznicy (426. rocz.) Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Gdańsku Oliwie.
 1. W czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 2000 rozpocznie się procesja różańcowa wokół kościoła.
 2. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Tego dnia wspominamy 100. rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 roku - „Cudu nad Wisłą” - i modlimy się za Ojczyznę i za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz poszkodowanych w Libanie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie.
 5. Zachęcamy do oglądania wystawy w naszym kościele z okazji 100. rocznicy urodzin Wielkiego Rodaka - świętego Jana Pawła II. Wystawa przygotowana przez Centrum Myśli św. Jana Pawła II.
 6. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże".
 7. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Alicja Osińska, l. 42.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry