1. W dniu dzisiejszym, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znaną w Polsce pod nazwą Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców na każdej Mszy św. Uroczystość dzisiejsza jest wielkim świętem wiary, która pozwala nam poprzez trudy i cierpienia doczesności, dostrzec ostateczny wymiar wieczności, na podobieństwo Matki Chrystusa, która z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Dzisiaj, w Święto Wojska Polskiego, o godz. 1230 w naszym kościele parafialnym odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
 2. W związku z przejściem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, papież Franciszek ustanowił od dn. 13 sierpnia 2020 r. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Biskup Jezierski zarządza nadal diecezją elbląską. Archidiecezją gdańską będzie kierował do czasu ustanowienia przez Stolicę Apostolską nowego arcybiskupa metropolity gdańskiego. Módlmy się o rychły wybór nowego Pasterza dla naszej Archidiecezji.
 3. Dziś zapraszamy jeszcze na Apel Maryjny zaraz po Mszy św. o godz. 1800. Podziękujmy Bogu za wyniesienie Maryi z ciałem i duszą do chwały Nieba, za „Cud nad Wisłą” i ocalenie Ojczyzny w 1920 roku. Podziękujmy także za dary Boże i pierwociny zbiorów, jak również za pielgrzymów, którzy szczęśliwie dotarli na Jasną Górę.
 4. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 5. Mija połowa miesiąca trzeźwości. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym tygodniu tego miesiąca. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia.
 6. Jurto, w niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie, stolicy Libanu. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 7. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Halina Stańczak, l. 91,
  † Marcin Jaskulski, l. 45.      
  Wieczny odpoczynek…
 8. Pomódlmy się za naszą Ojczyznę i Wojsko Polskie w rocznicę "Cudu nad Wisłą", dziękując też Matce Bożej Zielnej za plony wspólnie wołajmy: "Pod Twoją obronę..."

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry