1. W związku z przejściem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, papież Franciszek ustanowił od dn. 13 sierpnia 2020 r. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Biskup Jezierski zarządza nadal diecezją elbląską. Archidiecezją gdańską będzie kierował do czasu ustanowienia przez Stolicę Apostolską nowego arcybiskupa metropolity gdańskiego. Módlmy się o rychły wybór nowego Pasterza dla naszej Archidiecezji.
  2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie, stolicy Libanu. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
  3. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:- w poniedziałek, wspomnienie św. Jacka, prezbitera, imienny naszego biskupa,- w czwartek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,- w piątek, wspomnienie św. Piusa X, papieża,- w sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, po Mszy św.o godz. 700 "Godzinki" o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  5. W przyszłą środę, obchodzić będziemy uroczystość NM Panny Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  6. W przyszłą niedzielę, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, zbrodniczych systemów politycznych XX wieku, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków.
  7. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym tygodniu tego miesiąca. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie
    i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
  8. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa.
  9. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100. Natomiast „Klub Fides" oraz kiosk parafialny będą nieczynne.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry